چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱

استان خراسان رضوی پیشتاز در اجرای طرح شهید سلیمانی

محسن ذاکریان

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی اظهار کرد: در طرح سردار شهید سلیمانی(مسجد سنگر سلامت) دو هزار و ۵۵۰ مسجد در سطح استان خراسان رضوی فعال شدند که در هر مسجد حداقل ۱۰ بسیجی مشارکت داشتند.

به گزارش مفدا مشهد، روز سه شنبه ۲۶ اسفند کمیته علمی کرونا استان خراسان رضوی برگزار شد. دکتر محسن ذاکریان مسئول بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص طرح سرادار سلیمانی خاطر نشان کرد:  یکی از مهم ترین موضوعات طرح شهید سلیمانی محله محور بودن این طرح است و استان خراسان رضوی استانی پیشتاز در استفاده از این ظرفیت بود که  باعث شد عملکرد استان در پیک سوم نسبت به دوم قابل قبول باشد،

وی تصریح کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری  مبنی بر استفاده از ظرفیت بسیج در کنترل بیماری کرونا، طرح مسجد سنگر سلامت با هدف در خانه نگه داشتن افراد دارای علامت شکل گرفت از همین رو جلسات متعددی با روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان و روسای شبکه های بهداشت و درمان برگزار شد تا اینکه در ۲۰ آبان ماه این طرح در مشهد کلید خورد و تا پایان این ماه  ۲۵۵۰ مسجد وارد طرح شدند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی اظهار کرد: پس از ابلاغ طرح شهید سلیمانی از ابتدای آذر ماه تیم های مراقبتی ، نظارتی و حمایتی برای ارایه خدمت بیماران و اطرافیان بیمار نیز در سطح استان تشکیل شد که در قالب این طرح ۹۵۷ تیم مراقبتی و ۲۵۵۰ تیم حمایتی شکل گرفت و تعداد بسیجیان شرکت کننده در این طرح نیز از ۱۲ هزار نفر به ۳۰ هزار نفر  رسید.

دکتر ذاکریان افزود: در حین اجرای طرح ۱۸۰ هزار بیمار شناسایی شد و ۵۷ هزار نفر تحت مراقبت در منزل قرار گرفتند و ۳۵۸ نفر در نقاهتگاه بستری شدند و بیش از ۱۰۰ هزار بسته معیشتی بین بیماران توزیع شد .

وی گفت: علاوه براین در حوزه اکسیژن درمانی با همکاری کمیته امداد و کمک های مردمی ۷۰ دستگاه اکسیژن ساز ۵ لیتری و ۱۵۰ کپسول اکسیژن تهیه ودر اختیار بیماران قرار گرفت.

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی اظهار کرد: بر اساس بررسی های انجام شده با اجرای طرح شهید سلیمانی آمار فوتی های ناشی از کرونا در سطح استان کاهش محسوسی پیدا کرد، هرچند که نمی توان گفت کاهش این آمار فقط به دلیل اجرای این طرح است اما این طرح نیز بی تاثیر نبوده است .

دکتر ذاکریان افزود: در حال حاضر طرح تشدید رهگیری گروه های هدف از ۱۸ اسفند الی ۱۸ فروردین در سطح استان در حال اجراست که در این طرح به ازای هر یک نفر بیمار از ۱۰ نفر از اطرافیان آن ها تست رپید گرفته می شود.

وی اظهار امیدواری کرد: با همت مدافعان سلامت، مشارکت و همکاری مردم و بسیجیان در استان خراسان رضوی به زودی بتوانیم زنجیره انتقال ویروس کرونا را به شکل کامل قطع نماییم.

خبرنگار: امامپور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.