چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵

با همکاری انجمن اسلامی مستقل دانشگاه علوم پزشکی یزد؛

غرس ۷۰۰  اصله نهال توسط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد

غرس ۷۰۰  اصله نهال توسط دانشجویان یزدی

دبیر انجمن اسلامی مستقل دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: به همت جمعیت دانشجویی امام حسن علیه السلام و ناحیه بسیج دانشجویی استان، و تعدادی از فعالان تشکل انجمن اسلامی مستقل دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد۷۰۰ اصله نهال درخت ثمرده در دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در محوطه پردیس دانشگاه غرس شد.

به گزارش مفدا یزد، روح الله حاتمی دبیر انجمن اسلامی افزود: این کاشت نهال ها  از تاریخ شنبه  ۲۳ اسفند شروع شده و تاکنون نیز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه این برنامه با همت جمعیت دانشجویی امام حسن، ناحیه بسیج دانشجویی استان و حضور تعدادی از اعضای این تشکل صورت پذیرفته است گفت: تعداد زیادی از این ۷۰۰ نهال در محوطه شهدای دانشجوی استان کاشت شده است و کاشت مابقی نهال های نارنج و زیتون نیز ادامه دارد.

حاتمی خاطرنشان کرد: اطراف این محوطه نهال های همیشه سبز زیتون و نارنج غرس می شود و و داخل این محوطه نیز نهال های ثمرده انجیر، سنجد و توت غرس می شود آبیاری این درختان نیز به روش قطره ای صورت می گیرد.

اوتوضیح داد: هر نهال به نیابت از شهید دانشجویی کاشته شده است و  باقی الصالحات و صدقه ی جاریه ای است که تا مادامی که آن درخت سودی میرساند، ثواب  و آثار آن در زندگی دنیوی و اخروی جاری و ساری است که  آیندگان از ان بهره بیشتری میبرند.

حاتمی ادامه داد: هر کدام از این برگ درختان نشانه ای است برای روشندلان، آنان که خداوند را در آیینه ی طبیعت شاهدند و ذکر و یاد او می کنند، خداوندی که از خاک مرده، درختی زنده را می رویاند و از منافعش به انسان میرسد.

دبیر انجمن اسلامی مستقل دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: در احوالات امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام نیز هست که ایشان به دست خودشان باغ های زیادی را از درختان کاشته و نهرها و چاه های زیادی را به دست مبارکشان حفر کرده بودند امید که پیروی حقیقی آن حضرت باشیم ومقبول درگاه حق واقع شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.