چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴

با همکاری یک دانشگاه خارجی؛

رقابت ارائه پایان‌نامه ۳دقیقه‌ای در گروه علوم پزشکی برگزار می‌شود

پایان نامه

اولین دوره رقابت‌های ارائه پایان نامه در سه دقیقه در دانشگاه‌های علوم پزشکی با همکاری دانشگاه کویینزلند استرالیا برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا، نخستین دوره «رقابت های ارائه پایان نامه در سه دقیقه (۳MT)» به عنوان اولین همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری دانشگاه کویینزلند استرالیا، برگزار می شود.

همه رشته های مرتبط با دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهیدبهشتی، ایران، آزاد و شاهد و دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی می توانند در این رویداد شرکت کنند.

ثبت نام در این رویداد که از اواخر بهمن ماه سالجاری آغاز شده است و ادامه دارد. شرکت در رویداد، رایگان است.

رقابت های ارائه پایان نامه در سه دقیقه (۳MT) با هدف ارائه تحقیقات جالب در مقطع دکتری حرفه ای و دکترای تخصصی (PhD) توسط دانشگاه کوئینزلند (UQ) ایجاد شده است.

این رقابت ها سبب تقویت و پرورش مهارت انتقال مطالب علمی به زبانی ساده و گیرا و ارتباط موثر با محققان و صاحب نظران در عرصه های مختلف خواهد شد.

این رقابت ها برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ در دانشگاه کویینزلند با ۱۶۰ رقابت کننده برگزار شد و پس از گسترش به دانشگاه های نقاط مختلف دنیا اکنون به دلیل COVID-۱۹ به سمت یک قالب مجازی حرکت کرده است و اکنون رقابت های ارائه پایان نامه در  ۳ دقیقه (۳MT) در بیش از ۹۰۰ دانشگاه و ۸۰ کشور جهان برگزار می شود.

به منظور شرکت در مسابقه ۳MT مجازی، هر دانشگاه/ موسسه برگزارکننده، مسابقه ای را در سطح دانشگاه برگزار می کند. دانشجویان باید ارائه خود را ضبط کرده و طبق قوانین مسابقه برای بررسی توسط داوران ارسال کنند. برنده مرحله دانشگاهی می تواند در مراحل بالاتر و رقابت در سطح کشور شرکت کند.

موسسات و دانشگاه ها می توانند در قالب قوانینی که توسط دانشگاه کوئینزلند تعیین شده، در مورد نحوه برگزاری رقابت تصمیم بگیرند. این رقابت فرصتی فراهم می کند تا داوطلبان مهارت های ارتباطی خود را تقویت کنند، از نظر متخصصان و اساتید حوزه تحصیلی شان بهره برند و نتایج تحقیقات خود را به گوش مخاطبان گسترده تری برسانند.

به گزارش مهر، دانشجویان مقطع دکتری  حرفه ای و دکتری تخصصی (Ph.D) که موضوع پایان نامه آنها توسط شورای دانشگاه به تایید رسیده است، واجد شرایط شرکت در مسابقات ۳MT در همه سطوح هستند. فارغ التحصیلان واجد شرایط شرکت در این رقابت ها نیستند.

ارائه ها باید حداکثر ۳ دقیقه باشند و موارد بیش از ۳ دقیقه مردود می شوند. ارائه ها از زمان شروع به صحبت ارائه دهنده آغاز می شوند. فیلم ها باید از قواعد اعلام شده پیروی کنند. ارسال فیلم تنها با فرمت اعلام شده مجاز است و فایل های ارسال شده با سایر فرمت ها پذیرفته نمی شوند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.