سه‌شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۴

در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد؛

همایش فصل نو، فصل نشاط و همدلی

246

همایش تقدیر از جهادگران برتر، فعالین فرهنگی، نشریات محلی و انجمن‌های علمی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام با حضور رییس دانشگاه، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، معاون فرهنگی و دانشجویی، مدیران ستادی و کارکنان و برگزیدگان این همایش برگزار شد.

به گزارش مفدا ایلام، در ابتدای این همایش معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه؛ از ریاست محترم دانشگاه در رابطه با حمایت ویژه از حوزه فرهنگی و همچنین از زحمات همکاری‌های ارزشمند مسئول نهاد رهبری و دیگر مسئولان دانشگاه تقدیر کرد.

دکتر اسد میرزائی در ادامه با اشاره به این که همایش فصل نوف فصل نشاط و همدلی در ۱۳ مورد فعالیت جهادی از برگزیدگان تقدیر به عمل می‌آید، ابراز کرد: در این همایش از فعالین برتر حوزه کانون‌های فرهنگی، جهادگران برتر دانشجویی، فعالین برتر انجمن های علمی، برگزیدگان مرحله دانشگاهی فرشته سلامت، جهادگران برتر در بخش‌های متخصصین و اعضای هیئت علمی و فعالین مراکز بهداشتی درمانی تقدیر می‌شود.

در ادامه این همایش نیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیر مقدم به حاضران و تبریک فرا رسیدن ماه شعبان و اعیاد آن؛ از اقدامات و فعالیت های حوزه فرهنگی دانشگاه تقدیر کرد و گفت: در دانشگاه همواره بر اساس جایگاه ارزشمند فرهنگ؛ تلاش کردیم که برنامه‌های این حوزه در بالاترین سطح ممکن به لحاظ کیفیت اجرایی شوند.

دکتر محمد کریمیان تصریح کرد: متاسفانه شیوع بیماری کرونا علاوه بر اینکه باعث تحول در دنیا شده، بلکه توانسته تمام مسائل و امورات ازجمله مسائل فرهنگی را تحت تأثیر خود قرار دهد اما اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی بسیار ارزشمندی در سطح دانشگاه انجام شده و جایگاه مباحث فرهنگی را ارتقاء داده است.

دکتر کریمیان ادامه داد: مسائل فرهنگی به عنوان میراث یک سرزمین جایگاه ویژه‌ای دارد و اگر به خوبی صیانت نشوند، در معرض آسیب و فراموشی قرار خواهند گرفت، در هر برهه‌ای از تاریخ کشورمان مورد تهاجم قرار گرفته است، فرهنگ و آداب و رسوم حاکم بر جامعه باعث شده که همراهی برای دفع این هجوم‌ها شکل می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ارزش و اهمیت مسائل فرهنگی بالاتر از مسائل اقتصادی است زیرا مسائل فرهنگی مربوط به هویت یک کشور هستند و برای حفظ آنان باید تلاش کرد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه هم در سخنانی به بیان مباحثی در رابطه با اهمیت و ارزش فرهنگ و جایگاه آن در جامعه اسلامی پرداخت و از عنایت و توجه ویژه ریاست محترم دانشگاه در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های حوزه فرهنگ فرهنگی دانشگاه تقدیر نمود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر هاشمی گفت: از همه عزیزانی که در راستای اعتلاء و درخشش دانشگاه در سطح استان و ملی در عرصه فرهنگ زحمت کشیده اند، صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنم.

حجت‌الاسلام هاشمی داشتن اعتقاد راسخ و عمل کردن به دستورات و فرامین الهی و دینی و مذهبی را عامل رفع مشکلات و چالش‌ها عنوان کرد و گفت: در گام دوم انقلاب که به خودسازی و تمدن‌سازی از سوی رهبر معظم انقلاب دعوت شده‌ایم، باید از امکانات و ظرفیت‌ها در جهت تحقق آن به خوبی بهره گیریم.

در ادامه این همایش با حضور مسئولان؛ از فعالین برتر حوزه کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی، نشریات دانشجویی، جهادگران برتر دانشجویی، برگزیدگان مرحله دانشگاهی فرشته سلامت، جهادگران برتر در بخش‌های متخصصین، اعضای هیئت علمی و فعالین مراکز بهداشتی درمانی دانشگاه با اهداء لوح تقدیر به عمل آمد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.