سه‌شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۱

در مراسم تقدیر و تجلیل از دانشجویان فعال دانشگاه علوم پزشکی تبریز در کمپین ماسکووید مطرح شد:

حضور داوطلبانه دانشجویان، نشان دهنده وظیفه شناسی، احساس مسئولیت و دغدغه‌مندی است

افق تبریز سری دوم

دبیر کمپین ماسکووید اظهار کرد: کمپین ماسکووید با اهداف عمومی غربالگری جسمانی و روانشناسی کرونا در مدت ۵ هفته در اقصی نقاط مختلف شهر برگزار شد و در هر هفته این کمپین، اهداف اختصاصی نیز مورد نظر بود و اجرایی شد. در قالب کمپین ماسکووید همچنین برنامه تحت عنوان «خادم مثل حاج قاسم» در کلینیک شیخ الرئیس برگزار شد و این کمپین با برگزاری برنامه ای به مناسبت شب یلدا برای تقدیر از کادر درمان بیمارستان های سطح شهر به کار خود پایان داد.

به گزارش مفدا تبریز، مراسم تقدیر و تجلیل از دانشجویان فعال دانشگاه علوم پزشکی تبریز در کمپین ماسکووید در خانه جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان در روز دوشنبه، در ۲۵ اسفند ماه، برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، دبیر کانون سلامت روان افق که دبیری کمپین ماسکووید را بر عهده داشت، به ارائه توضیحاتی درمورد این کمپین پراخت. مریم متین فرد اظهار کرد: کمپین ماسکووید با اهداف عمومی غربالگری جسمانی و روانشناسی کرونا در مدت ۵ هفته در اقصی نقاط مختلف شهر برگزار گردید. 

وی با اشاره به اینکه در هر هفته این کمپین، اهداف اختصاصی نیز مورد نظر بود و اجرایی گردید، ادامه داد: در قالب کمپین ماسکووید همچنین برنامه تحت عنوان «خادم مثل حاج قاسم» در کلینیک شیخ الرئیس برگزار شد و این کمپین با برگزاری برنامه ای به مناسبت شب یلدا برای تقدیر از کادر درمان بیمارستان های سطح شهر به کار خود پایان داد.

در ادامه این جلسه، معاون مدیر کل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی از حضور گرم و صمیمی دانشجویان در این کمپین قدردانی کرد. امیر عباس سلطانپور در ادامه سخنانش اظهار کرد: حضور داوطلبانه دانشجویان بدون هیچ چشم داشتی در چنین برنامه هایی، نشان دهنده وظیفه شناسی، احساس مسئولیت و دغدغه مندی دانشجویان است. 

وی، احساس مسئولیت و دغدغه مندی دانشجویان را  شایسته تقدیر و تشکر دانست و ادامه داد: جهاد فی سبیل الله مصادیق مختلفی دارد و بدون شک فعالیت های داوطلبانه دانشجویان از مصادیق جهاد فی سبیل الله است. 

از دیگر بخش های مراسم تقدیر و تجلیل از دانشجویان فعال دانشگاه علوم پزشکی تبریز در کمپین ماسکووید، سخنرانی سرپرست اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان بود.

محمدتقی حمیدی نیا اظهار کرد: به نظرم ملاک انسانیت،  دردمندی و داشتن حس کمک کردن به همنوع خود است و من از همه دوستان که خالصانه و از روی دردمندی و احساس مسئولیت در این کمپین به ایفای نقش پرداختند، قدردانی می کنم.

وی همچنین در ادامه صحبت هایش نکاتی در رابطه با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ارائه کرد که مورد توجه دانشجویان حاضر در این مراسم قرار گرفت. 

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان نیز در این مراسم با تقدیر و تشکر از روحیه انسان دوستی سفیران مبارزه با کرونا، از آمادگی این اداره برای حمایت از برگزاری چنین برنامه هایی خبرداد. 

امیر تقی زاده اظهار کرد: با مشاهده چنین برنامه های داوطلبانه ای توسط دانشجویان  علوم پزشکی، دورنمای بسیار روشنی را در وضعیت بهداشت و درمان کشور می بینم.

وی در بخش پایانی سخنانش با قدردانی از ایثار و از خودگذشتکی  کادر درمان و بهداشت کشور در راستای مقابله با کرونا از تمام مردم درخواست کرد با رعایت پروتکل های بهداشتی، پرهیز از تجمع خانوادگی و مسافرت در ایام نوروز، کادر درمان و بهداشت را در ریشه کنی این بیماری منحوس یاری کنند. 

در ادامه این مراسم با پخش کلیپی،  فعالیت های هفته های مختلف کمپین ماسکووید به نمایش گذاشته شد.

در انتهای مراسم نیز از ۴۰ سفیر مبارزه با کرونا در این کمپین با اهدای گواهی و لوح تقدیر از طرف ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و همچنین اداره ورزش و جوانان تقدیر و هدیه ای به عنوان یادبود به دانشجویان اهدا گردید. 
اهدای جوایز چالش اطلاعات کمپین کانون افق و نیز برندگان قرعه کشی برنامه لایو شب یلدا از دیگر بخش های این برنامه بود.

بر اساس این گزارش، کمپین ماسکووید به همت کانون سلامت روان افق با همکاری کانون حامی دانشگاه و معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار گردید. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.