سه‌شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳

وزارت بهداشت اعلام کرد:

تعیین اولویت تزریق واکسن کرونا به دانشجویان و اساتید علوم پزشکی

واکسن/قم

معاونت آموزشی وزارت بهداشت اولویت بندی تزریق واکسن کرونا برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی علوم پزشکی را به دانشگاه های علوم پزشکی اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، دکتر علی اکبر حق دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت در نامه ای به تاریخ ۲۵ اسفندماه ۹۹ اولویت بندی تزریق واکسن کرونا برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی علوم پزشکی را به دانشگاه های علوم پزشکی اعلام کرد.

در این نامه آمده است: با عنایت به شروع برنامه واکسیناسیون کرونا در کشور و لزوم تدوین برنامه مشخص و هدفمند برای واکسیناسیون اعضای هیئت علمی و دانشجویان در دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی با اولویت دهی به گروه های آسیب پذیر و در معرض خطر بیشترف بر اساس دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت، برنامه اولویت بندی به شرح زیر اعلام می شود:

اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی

اولویت اول: اساتید شاغل در بخش‌های درمانی به خصوص بخش‌های مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا با اولویت دهی بخش‌های ICU، اورژانس، تصویر برداری و آزمایشگاه.

اولویت دوم: اساتید شاغل در بخش‌های دندانپزشکی، داروخانه، اعضای هیئت علمی دارای بیش از ۶۵ سال سن، مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای پر خطر و خانم‌های باردار.

اولویت سوم اساتید: سایر اعضای هیات علمی

دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی

اولویت اول دانشجویان: دستیاران تخصص، فوق تخصص و فلوشیپ، دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی در مرحله کارآموزی و کارورزی، پرستاران در مرحله کارآموزی در عرصه.

اولویت دوم دانشجویان: دانشجویان سال سوم تا پنجم رشته پزشکی و رشته‌های مرتبط با بیماران.

اولویت سوم دانشجویان: دانشجویان سایر رشته‌های علوم پایه پزشکی.

دکتر حق دوست همچنین در این نامه مکاتبه با معاونت بهداشتی وزارت بهداشت در زمینه اولویت بندی برنامه واکسیناسیون دانشجویان را به دانشگاه ها اعلام کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.