سه‌شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۸

بخش دوم واکسن های کووید ۱۹ برای استفاده کادر درمانی وابسته به دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی تحویل و تزریق شد

دانشگاه علوم توانبخشی

بخش دوم واکسن های کووید ۱۹، روز (دوشنبه) تحویل دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی شد و بلافاصله برای استفاده کادر درمانی تابعه دانشگاه در مرکز آموزشی – درمانی روانپزشکی رازی، بیمارستان توانبخشی رفیده و دو کلینیک پزشکی و توانبخشی اسماء و نظام مافی ارسال شد.

 به گزارش مفدا علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛ دکتر بیژن خراسانی معاون درمان و توانبخشی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی به خبرنگار مفدای دانشگاه گفت: این بخش، شامل ۳۳۰ دوز واکسن کووید ۱۹ بود که ۲۰۰ دوز آن برای کادر درمانی و تعدادی از بیماران در معرض خطر بیمارستان روانپزشکی رازی و ۱۳۰ دوز آن به کادر درمانی در بیمارستان توانبخشی رفیده و دو کلینیک اسماء و نظام مافی اختصاص یافت.

   وی تاکید کرد: این بخش از واکسن ها نیز به افرادی تزریق می شود که طبق دستورالعمل مربوطه و اولویت های کمیته مقابله با کرونا، مشخص شده اند و شرایط خاص این دستورالعمل قبلا به همکاران اطلاع رسانی شده است.

  دکتر خراسانی افزود: این بخش از واکسن ها با تلاش همکاران در معاونت درمان و رئیس دانشگاه و حمایت معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت شده است و روند دریافت و تزریق این واکسن در مراکز درمانی وابسته به دانشگاه ادامه دارد و نوبت دوم تزریق برای افرادی که این واکسن را دریافت کردند، حدود یک ماه بعد خواهد بود.

  گفتنی است؛ اولین بخش از واکسن کووید ۱۹ اختصاصی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، روز سه شنبه گذشته (۱۲ اسفندماه جاری) با حضور مسئولان بیمارستان روانپزشکی رازی و نماینده شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری، به تعدادی از پرسنل کادر درمانی شاغل در این بیمارستان، تزریق شد.

   معاون درمان دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی پس از تزریق واکسن ها، در بازدید از مرکز روانپزشکی رازی، ارزیابی فرایند واکسیناسیون و وضعیت پرسنل و پزشکانی که از این واکسن تزریق کردند را پیگیری کرد.

   براساس ارزیابی وی و پزشکان مربوطه، خوشبختانه افرادی که این واکسن را تزریق کردند، علائم خاص نگران کننده ای و یا مشکلی از بابت تزریق واکسن نداشته و فقط چند تن از آنان در یکی دو روز اول واکسیناسیون، تب خفیف و درد عضلانی داشتند که آنهم برطرف شد و خوشبختانه همگی از سلامتی کامل برخوردار، و از انجام واکسیناسیون رضایت کامل داشتند.

   دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛ با ۲۳ گروه آموزشی و هشت مرکز تحقیقات تحت نظارت وزارت بهداشت، علاوه بر تعلیم و تربیت نیروی متخصص در رشته های تخصصی سه حوزه سلامت (توانبخشی، سلامت اجتماعی و سلامت روانی)، از طریق مراکز درمانی تابعه (دو بیمارستان روانپزشکی رازی و توانبخشی رفیده و دو کلینیک اسماء و نظام مافی)، نسبت به ارائه خدمات مربوط به این سه حیطه فعالیت دانشگاه به بیماران و نیازمندان اقدام می کند.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.