سه‌شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳

در آستانه ماه مبارک شعبان اجرا شد؛

پویش طوفان همدلی مرهمی بر آلام نیازمندان در جنوبی‌ترین شهرستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی جیرفت

توزیع بسته های حمایتی

فعالیت‌های خیرخواهانه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در راستای کمک به مردم محروم و نقطه امیدی برای خانواده‌های کم‌برخوردار منطقه زهکلوت رودبارجنوب در آستانه ماه مبارک شعبان المعظم صورت گرفت.

به گزارش مفدا جیرفت ، حمید سالاری معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت :بسیاری از اهالی مناطق دورافتاده جنوب استان کرمان از برخی محرومیت‌ها بخصوص وضعیت خشکسالی ، سرما زدگی و طوفان شن به شدت رنج می برند.

وی افزود: منطقه نازدشت و کپری در شهرستان زهکلوت  از محرومیت زیادی از امکانات زیرساختی رنج می‌برند که کمبود امکانات و قهر طبیعت، نمکی بر زخم مردمان این منطقه است که هر وجدان بیداری با دیدن این کمبودها به درد خواهد آمد.

وی بیان داشت  : توزیع بسته های حمایتی که با مشارکت اساتید ، دانشجویان و کارکنان با عنوان پویش طوفان همدلی در راستای خسارت شدید سرما و طوفان شن در بهمن ماه و شدت خسارت وارده به محصولات کشاورزی بر خود لازم دانستیم با این حرکت خداپسندانه و خیرخواهانه بتوانیم با کمکی هرچند ناچیز  درآستانه ماه مبارک شعبان المعظم تأثیرگذار باشیم.

وی تصریح کرد :فعالیت‌های جهادی و خیریه  این معاونت در قالب ۱۸ اردوهای جهادی در بخش های درمانی، آموزشی  و پیشگیری از کرونا در سال ۹۹ بوده که اتفاقاً فعالیت‌های خوبی در این بخش‌ها انجام شده است. و پایان بخش آن در سال ۹۹ منطقه محروم زهکلوت رقم خورد. ایشان از علیرغم خدمات زیادی که در قالب طرح تحول نظام سلامت به این مناطق شده است ولی با توجه به عمق محرومیت ها متاسفانه همچنان شرایط مطلوب نیست.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از شرکت کنندگان در این پویش  تشکر کرد و گفت: با فعالیت‌های خیریه  شاهد خوشحالی تعداد زیادی از شهروندان مناطق محروم جنوب کرمان شدیم؛ و در فرهنگ اسلامی، برطرف کردن نیازهای مؤمنان، کار پسندیده‌ای است حمایت از نیازمندان از افتخارات و دستاوردهای دینی و فرهنگی انقلاب اسلامی به شمار می آید.

ایشان در پایان اعلام آمادگی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه برای جمع آوری کمک های مردمی و ارسال به نیازمندان واقعی عنوان کرد.

شهرستان زهکلوت در جنوب کرمان واقع شده است و از شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی جیرفت است ، که پس از سرمازدگی محصولات کشاورزی طوفان شن ۸۰ درصد مزارع کشاورزی این منطقه را از بین برد.

گفتنی است توزیع بسته های حمایتی توسط دبیران انجمن اسلامی دانشجویان، دبیر سرویس چندرسانه های مفدا و انجمن علمی علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت انجام شد.

خبرنگار:امین رضا خرمی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.