سه‌شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷

نگاهی کوتاه به زندگی بسیجی شهید صدیق مولودی

نگاهی کوتاه به زندگی بسیجی شهید صدیق مولودی

صدیق در اولین روز از شهیریور ماه سال 1354 درمیان خانواده ای کشاورزدر روستای نوین از توابع بخش اورامان شهرستان سروآباد دیده به جان گشود.

پدرش عزت کشاورزی می کرد و مادرش صنوبر نام داشت.باسپری شدن دوران کودکی راهی مدرسه شد و دوران ابتدایی را در مدرسه شهید باهنر روستای نوین به پایان رساند و برای ادامه تحصیل راهی نودشه شد و دوره راهنمایی را تا دوم دبیرستان در آنجا گذراند و در شهرستان مریوان دیپلم گرفت. بعد از اتمام تحصیلات راهی سربازی شد و دوره آموزشی سربازی را در شیراز به پایان رساند و جهت ادامه خدمت در درمانگاه شهید قاضی سنندج و شهیدچراغی مریوان دوران سربازی را به پایان رساند.

مدتی در درمانگاه اورامان مشغول خدمت شد و درسال 1381 با دختر دایی خود خانم کژال رحیمی ازدواج نمود و صاحب یک پسر به اسم زانا شد. صدیق برای معیشت زندگی در داروخانه خوارزمی مریوان مشغول کار شد. وی در بین مردم ازمقبولیت بالایی برخوردار بود.همه به صداقت و پاکی او باورداشتند.به انجام فرائض دینی و عمل به واجبات وظیفه بندگی خدا را به جای می آورد.

برای مقابله با گروهک های ضدانقلاب که امنیت مردم کرد را به نام خدمت به خلق کرد سلب نموده بودند درتاریخ 25/11/1384 با عنوان بسیجی به جمع رزمندگان سپاه اسلام پیوست ودرکمال خلوص نیت در دفاع از میهن اسلامی و تامین امنیت منطقه و مبارزه با ضد انقلاب تلاش می کرد و با انگیزه الهی به میدان جهاد فی سبیل الله پای نهاد.سرانجام پس از ماه ها خدمت صادقانه و خستگی ناپذیر در تاریخ 21/4/85 در ارتفاعات کوسالان شهرستان سروآباد به کمین گروهک های ملحد ضد انقلاب افتاد و به مقام شهادت نائل گردید.مزار پاک شهید مولودی در روستای نوین واقع می باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.