سه‌شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه مطرح کرد؛

تماس با ۱۱۵۴ دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در راستای اجرای طرح "هم‎‌قدم"

جلسه بهداشت روان / سبزوار

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در جلسه شورای "تامین بهداشت روان" گفت: با ۱۱۵۴ دانشجو جهت اجرای طرح "هم‌قدم" ارتباط تلفنی برقرار کرده و سلامت روان آنان را مورد بررسی و پایش قرار دادیم.

به گزارش مفدا سبزوار،  روز گذشته دوشنبه ۲۵ اسفند ماه جلسه شورای تامین بهداشت روان با حضور اعضاء در اتاق جلسات مدیریت فرهنگی برگزار و عملکرد اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه در سال ۹۹ تشریح شد.

در ابتدای این جلسه مطهره ملکوتی‌فر رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه گزارشی از عملکرد این اداره در سال ۹۹ ارائه کرد و بیان داشت: مهمترین اقدامات صورت گرفته در اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه در سال ۹۹ اجرای طرح "هم‌قدم" و "غربالگری آنلاین سلامت روان دانشجویان" بود که توسط وزارت متبوع ابلاغ شده بود.

ملکوتی‌فر افزود: طرح "هم قدم" و "غربالگری آنلاین سلامت روان"  دو تدبیری بود که توانست تهدید کرونا را به یک فرصت بدل کند و به ارائه خدمات مشاوره‌ای و روانشناختی اداره مشاوره پویایی ببخشد.

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه ادامه داد: در این زمینه با ۱۱۵۴ دانشجو تماس گرفته و مسائل روانی آن‌ها را مورد بررسی و پایش قرار دادیم.

وی هدف اصلی طرح "هم قدم" را تنها نبودن دانشجو عنوان کرد و بیان داشت: در این طرح سعی شد که ذهن دانشجو به این سو گرایش پیدا کند که "من تنها نیستم" و همقدمی در کنار من وجود دارد. همقدم بودن این طرح از این جهت است که دانشجو بداند تنها نیست و ادارات مشاوره و سلامت‌روان دانشجویی گام به گام با آنان در حرکت هستند و در صورت نیاز می‌توانند از خدمات این ادارات استفاده کنند.

ملکوتی‌فر با بیان اینکه تاکنون ۵۲۱ دانشجو نیز مورد غربالگری آنلاین سلامت روان قرار گرفته‌اند تصریح کرد: در ایام شیوع کرونا نیز کارگاه‌ها و وبینارهای آموزشی متعددی برگزار کرده و سعی در افزایش میزان تاب‌آوری دانشجویان داشتیم و در همین راستا نیز ۲۰۰ جلسه مشاوره حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار نمودیم.

در ادامه این جلسه چالش‌های پیش‌روی اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید معضل کمبود نیروی انسانی اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه پیگیری و برطرف گردد.

همچنین در این جلسه مصوب شد تا به اداره رفاه دانشگاه پیشنهاد گردد با مراکز معتبر مشاوره و روانشناسی سطح شهر قرارداد منعقد شده تا خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی از خدمات آن ضمن لحاظ تخفیفات لازم استفاده نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.