سه‌شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۳

شورای تأمین بهداشت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه تشکیل شد

شورای تأمین بهداشت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

جلسه شورای تأمین بهداشت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با هدف بررسی سلامت روان دستیاران و ارائه راهکارهای پیشگیری از بروز آسیب‏ های جدی روانی و اجتماعی این گروه از دانشجویان برگزار شد.

 به گزارش مفدا ارومیه، جلسه شورای تأمین بهداشت روان دانشجویان روز شنبه ۲۳ اسفندماه ۱۳۹۹ با هدف بررسی سلامت روان دستیاران و ارائه راهکارهای پیشگیری از بروز آسیب‏های جدی روانی و اجتماعی این گروه از دانشجویان، در سالن جلسات معاونت فرهنگی و دانشجویی با حضور مسئولین دانشگاهی برگزار شد.

در این جلسه، پس از بررسی سطح سلامت روان دستیاران که در پیشبرد اهداف نظام سلامت از اهمیت ویژه ای برخوردار است، مسائل مطرح شده از سوی گروه های مختلفی از دستیاران، توسط دکتر هایده فیضی پور رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ارائه و با تأکید بر چندین نکته مهم تصمیمات ارزنده ای اتخاذ گردید.

دکترعلی احمد آقاپور معاون فرهنگی و دانشجویی با تأکید بر اهمیت حفظ کرامت دستیاران، حمایت همه جانبه دانشگاه برای کاهش مسائل دستیاران را به عنوان یک ضرورت مطرح نمود.

دکتر کامران دهقان معاون آموزشی با بیان اینکه ما مدافع حقوق دانشجو هستیم افزود: باید برای حل مسائل دستیاران، به دنبال یافتن بهترین راه حل ها باشیم.

دکتر نازآفرین قاسم زاده رئیس کارگروه اعتلای اخلاق حرفه ای در دانشگاه با تأکید بر اثربخشی یادگیری از طریق مشاهده و الگوبرداری در اصول اخلاق حرفه ای، اهمیت الگوسازی اساتید معتبر از نظر اخلاق حرفه ای را مورد تأکید قرار دادند.

در پایان ، مقرر گردید که برگزاری این جلسات با هدف تکریم دستیاران و رسیدگی به مشکلات آنان با حضور نمایندگان منتخب آنان، به طور منظم در طول سال تحصیلی تداوم یابد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.