سه‌شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰

ششمین جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد + تصاویر

نهاد تبریز

دبیر شورای اقامه نماز دانشگاه به عملکرد موفق این شورا در دانشگاه بر اساس ارزیابی ها اشاره کرد و گفت: در ارزیابی وزارت بهداشت و نیز ستاد اقامه نماز استان، دانشگاه علوم پزشکی تبریز از دانشگاه های منتخب و برگزیده کشوری و استانی در حوزه نماز است. 

به گزارش مفدا تبریز، ششمین جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور حجت الاسلام دکتر یوسف خیری، دبیر این شورا و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، در سالن کنفرانس حوزه ریاست دانشگاه در روز دوشنبه، ۲۵ اسفند ماه جاری، برگزار شد. 

بر اساس این گزارش، در این جلسه، ارزیابی فعالیت های نمازی سال جاری  و برنامه ریزی فعالیت های نمازی سال آینده مورد بررسی حاضران قرار گرفت. در جلسه شورای اقامه نماز  دانشگاه، دکتر مشکینی، نماینده اعضای هیئت علمی، دکتر فتح الهی، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، دکتر حسینی اقدم، مدیر روابط عمومی دانشگاه، عادل اسدپور، مدیر حراست دانشگاه، حجت الاسلان یزدانی، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، حمید راستی نماینده دانشجویان، مریم خالقی نماینده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز حضور داشتند. 

دبیر شورای اقامه نماز دانشگاه در حاشیه این جلسه در گفت و گو با مفدا تبریز اظهار کرد: در روزهای پیش از کرونا در ۷۰ مرکز دانشگاه علوم پزشکی تبریز از قبیل خوابگاه ها، دانشکده ها، بیمارستان ها، شبکه های درمان شهرستان ها و... برگزار می گردید و در روزهای کرونایی با توجه به شرایط قرمز و نارنجی، امامان جماعت این مراکز در فعالیت های تبلیغی از جمله گندزدایی معابر، کمک های مومنانه، تغسیل و تدفین بیماران کرونایی و حضور در بیمارستان های پذیرش کننده بیماران کرونایی مشارکت داشتند. 

حجت الاسلام دکتر یوسف خیری، تجلیل از پژوهش های مرتبط با نماز، فعالان حوزه نماز و ابلاغ آیین نامه نماز به کلیه مراکز دانشگاهی را از دیگر فعالیت های شورای اقامه نماز معرفی کرد و ادامه داد: در سال جاری، تمامی اطلاعات فعالیت های نماز دانشگاه در سامانه «سجاده» ثبت گردید. 

دبیر شورای اقامه نماز دانشگاه در ادامه سخنانش به عملکرد موفق این ستاد در دانشگاه بر اساس ارزیابی ها اشاره کرد و افزود: در ارزیابی وزارت بهداشت و نیز ستاد اقامه نماز استان، دانشگاه علوم پزشکی تبریز از دانشگاه های منتخب و برگزیده کشوری و استانی در حوزه نماز  است. 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، آیین نامه ستاد اقامه نماز را تبیین کننده سیاست های کلی ستاد اقامه نماز دانست و اظهار کرد: این آیین نامه در مرحله وزارتی، دانشگاهی و ستاد دانشگاهی تغییراتی یافته است. 

حجت الاسلام دکتر یوسف خیری با اشاره به اینکه در راستای اجرایی کردن آیین نامه ستاد اقامه نماز، تفاهم نامه ۱۴۰۰ شکل گرفته است، ادامه داد: این تفاهم نامه، برنامه های نمازی سال ۱۴۰۰ وزارت بهداشت را تعیین کرده است و به امضای وزیر بهداشت، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، ستاد اقامه نماز و نماینده رئیس جمهور در امور نماز رسیده است و بر اساس این تفاهم نامه، درخواست اجرای ۲۴ برنامه از دانشگاه ها  در چهار حوزه پژوهش، آموزش، مدیریت و ارزیابی در سال آینده شده است. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.