دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۹

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت؛

هنر بهترین ابزار تغییر باورها است/ موفقیت در مدیریت بیماری کرونا، با همراهی مردم

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت؛

دکتر سیماسادات لاری در آیین اختتامیه نخستین جشنواره بین‌المللی سلامت و هنر در زنجان اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا به جهت اینکه سبب بروز مشکلات متعددی شد، ولی بسیاری از مسائل را به عموم گوشزد کرد، که مدیریت صرف و مجهزکردن بیمارستان‌ها کفایت نمی‌کند.

به گزارش مفدا زنجان، ظهر دوشنبه ۲۵ اسفندماه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین اختتامیه نخستین جشنواره بین‌المللی سلامت و هنر در زنجان با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا سبب بروز مشکلات متعددی شد، اظهار داشت: شیوع این بیماری بسیاری از مسائل را به عموم گوشزد کرد، که مدیریت صرف و مجهزکردن بیمارستان‌ها کفایت نمی‌کند، بلکه همراهی مردم در این مسیر بسیار مهم است .
 
دکتر لاری با اشاره به اینکه پس از گذشت یکسال از ورود ویروس کرونا، مشخص شد که انسان‌ها در سختی، استعدادهای خود را به نمایش می‌گذارند افزود: در این راه مشکلات زیادی وجود داشت، و با نگاهی به گذشته، می‌بینیم که اقدامات انجام گرفته بیشتر شبیه یک معجزه است .
 
وی با بیان اینکه در زمان حاضر تمامی اقلام مورد نیاز بهداشتی در اقصی نقاط کشور به وفور تولید می‌شود، تصریح کرد: حتی این اقلام به کشورهای دیگر صادر می‌شود و از طرفی کیت‌های تشخیصی نیز که مهمترین ابزار برای مدیریت بیماری است، در کشورمان تولید می‌شود.
 
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  با اشاره به اینکه واکسن کرونا مورد نیاز نیز از کشورهای خارجی وارد، و در داخل کشور نیز در مراحل تولید قرار دارد ادامه داد: این‌ها توفیقات بسیار بزرگی است .
 
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه هنر مهمترین ابزار فرهنگ‌سازی و به تصویر کشیدن چالش‌ها و بحران‌های مختلف است اظهار داشت: هنر به تغییر باور سیاستگذاران و مردم منجر می‌شود و بهترین ابزار تغییر باورها است .
 
دکتر لاری با بیان اینکه در پاندمی کرونا ظرفیت‌های فضای مجازی و فضاهای نوین هنری موجب شد که استعدادها بیشتر شناسایی شوند، افزود: در این شرایط به ویژه کار درمان، درگیر مقابله و مدیریت بیماری کرونا بودند، و انتظار بر این بود که دیگر هنرمندان هم در این مسیر کمک‌حال باشند و جشنواره‌هایی از این قبیل را برگزار کنند که در این راستا، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به ویژه استان زنجان پیشگام شدند.
 
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طریق دانشگاه‌ها از زبان گویا و اعجاز هنر استفاده کرده و علوم پزشکی زنجان با توجه به تجربه برگزاری جشنواره بین‌المللی عکس سلامت روان، این رخداد مهم را با فکر بلند و در سطح بین‌المللی و به بهترین نحو انجام داد .
 
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه ویروس کرونا نشان داد که بدون تعاملات بین‌المللی نمی‌توان زندگی کرد، اظهار داشت: در صورت انجام واکسیناسیون عمومی در کشور و عدم تکمیل این کار مهم از سوی کشورهای دیگر، کشورمان از بیماری نجات پیدا نمی‌کند، بنابراین باید جهانی فکر کرد  .
 
وی ادامه داد: در این جشنواره بیش از ۱۰۰ میلیون نفر از طریق فضای مجازی مخاطب این جشنواره قرار گرفتند که این مساله یک انگیزه برای سواد و سلامت است و از طرفی وقتی هنرمندان در حوزه سلامت فعالیت می‌کنند اطلاعات آنان افزایش یافته، و در واقع سفیران هنری سلامت می‌شوند.
 
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: با نشاط‌ترین و پوپاترین فضا در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با برگزاری جشنواره‌های مختلف و با هدف همراه کردن مردم برگزار و انجام گرفته است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.