دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹

گفت و گوی تلفنی با سفیر بخش موسیقی جشنواره بین المللی سیمرغ

گفت و گوی

محمدامیر عزیزی از فعالان فرهنگی دانشگاه مهمترین عامل برای رونق جشنواره ها را، ایجاد انگیزه عنوان کرد.

به گزارش مفدا تهران،  به منظور انعکاس فعالیت های دانشجویی و اقدامات صورت گرفته توسط دبیرخانه یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (سیمرغ) و سفیران دانشجویی بخش های مختلف این جشنواره، گفت و گویی با سفیران سیمرغ انجام دادیم که در ادامه می خوانید.

در ابتدا به عنوان اولین پرسش لطفا خود را معرفی کنید.
محمدامیر عزیزی، دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، ورودی سال ۹۷ هستم.

در این جشنواره مسئولیت چه بخشی را برعهده داشتید؟
در یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ سفیر دانشجویی بخش موسیقی هستم.

آیا خود نیز در جشنواره امسال شرکت کرده اید؟
بله، به همراه سایر دوستان قطعه های ارزشمند و فاخر موسیقی ایرانی را انتخاب کردیم و پس از ضبط برای شرکت در جشنواره تحویل دبیرخانه دانشگاهی دادیم.

دلیل همکاری شما با دبیرخانه سیمرغ چیست؟
از آنجایی که به فعالیت های هنری و موسیقی علاقه داشتمف همیشه سعی کردم هرجایی که هستم همواره فعالیت های خودم رو داشته باشم که این روند در دوران دانشجویی هم خدا را شکر ادامه داشت و این شد که با بخش هنری دانشگاه همکاری داشتم.

تاکنون چه اقداماتی در بخش موسیقی جشنواره سیمرغ صورت گرفته است؟
خوشبختانه امسال دامنه فعالیت های گروه ما در این بخش به مراتب گسترده تر از سال های گذشته بود، از اطلاع رسانی ها گرفته تا تلاش برای پیدا کردن استعدادها و ... که درقالب گزارش ارائه می شود و خوشبختانه باید بگویم نتیجه خوبی هم داشت و در این مسیر نوازنده ها و استعدادهایی رو پیدا کردیم که حتی برای خودمان هم جالب بود که این افراد چطور دیده نشده بودند تا قبل از این؛ امیدوارم این فضا و جوی که ایجاد کردیم، پایدار مانده و هرسال با انرژی بیشتری فعالان این حوزه بتوانند فعالیت کنند.

به نظر شما برای مشارکت بیشتر دانشجویان در جشنواره چه اقداماتی باید صورت گیرد؟
به نظرم مهمترین عامل برای رونق جشنواره ها ایجاد انگیزه است. وقتی برای جشنواره ای برنامه ریزی صورت می گیرد، باید به این نکته توجه شود که آیا مواردی وجود دارد که یک دانشجو ترغیب به حضور در آن جشنواره بشود و وقتش رو صرف آن کار برای شرکت بکند یا نه. این موضوع را نه تنها به جشنواره، بلکه می شود به همه فعالیت های بخش هنری ربط داد. وقتی فضا مناسب نباشد برای فعالیت و توقعات افراد برآورده نشود، انگیزه شان هم از بین می رود. امیدوارم به این موضوع بیشتر توجه بشود تا فضای مناسب تری برای فعالیت های هنری و دانشجویی داشته باشیم.
از اینکه در این گفت و گو شرکت کردید تشکر می کنم.
خبرنگار: فرزاد سلطانپور

کد خبرنگار: 240101

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.