سه‌شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان:

روابط عمومی عامل رفع بخش مهمی از مشکلات و دستیابی به اهداف است

موسوی بهار

دکتر سید حبیب الله موسوی بهار رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به برگزاری انتخابات پرشور در روزهای گذشته گفت: مردم با اعتماد به دولت یازدهم باری دیگر حمایت خود را از نظام جمهوری اسلامی نشان دادند که سهم زیادی از این اعتماد مدیون خدمات انجام شده در حوزه سلامت بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا در همدان، دکتر سیدحبیب‌اله موسوی‌بهار در همایش گرامیداشت روز روابط عمومی در سالن اجتماعات مرکز آموزشی درمانی قلب و عروق فرشچیان همدان اظهار کرد: مسئولیت متعدد کارکنان روابط عمومی دانشگاه مانع از حضور تعدادی از این افراد در این جلسه شده، از زحمات چهار ساله مجموعه روابط عمومی دانشگاه به ویژه در دوره سه ساله اجرای طرح تحول سلامت و افزایش حجم کارها قدردانی کرد.

وی افزود: همکاران واحدهای مختلف دانشگاه با عشق به خدمت برای بهبود اوضاع و آسایش بیماران تلاش مضاعفی کردند و حاصل آن رفع گرفتاری و دستیابی به آمال و آرزوهای نظام بود.

رئیس دانشگاه با اشاره به برگزاری انتخابات پرشور در روزهای گذشته گفت: مردم با اعتماد به دولت یازدهم باری دیگر حمایت خود را از نظام جمهوری اسلامی نشان دادند که سهم زیادی از این اعتماد مدیون خدمات انجام شده در حوزه سلامت بود.

وی با بیان اینکه بخش مهمی از موفقیت دولت یازدهم به ارتباطات رسانه‌ای در ابعاد مختلف آن باز می‌گردد، گفت: در دانشگاه علوم پزشکی همدان هم ارتباط با شخصیت‌ها، مقام‌های استانی، منطقه‌ای، محلی و کشوری به خوبی میسر شد.

دکتر موسوی‌بهار با بیان اینکه حوزه سلامت به هیچ وجه سیاسی نیست، گفت: در این بخش از توان مدیریتی افراد با افکار مختلف استفاده شده است.

وی روابط عمومی را عامل رفع بخش مهمی از مشکلات و دستیابی به اهداف دانست و گفت: آگاهی دادن به مردم  بسیار مهم است به طور مثال با فرارسیدن ماه رمضان اطلاع‌رسانی در خصوص استفاده از ظرفهای مناسب برای توزیع افطاری اهمیت دارد.

رئیس دانشگاه اطلاع‌رسانی در مورد عملکرد دانشگاه علوم پزشکی را بسیار با اهمیت خواند و گفت: بیان دستاوردهای دولت، وزارت بهداشت و مجموعه دانشگاه به منظور افزایش امید و اعتماد به کارایی سیستم بسیار مهم است.

وی افزود: طراحی شبکه تصویری و شبکه خبری داخلی باید مورد توجه باشد و با توجه به برخورداری دانشگاه و بیمارستان‌ها از ظرفیت‌های مناسب باید در این زمینه برنامه‌ریزی شود.

دکتر موسوی‌بهار اطلاع رسانی به بیماران خدمات گیرنده در بیمارستانها و همراهان آنها را مهم خواند و گفت: لازم است اطلاع رسانی پزشکی مناسبی در مراکز آموزشی درمانی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه مهمترین عامل مرگ و میر در کشور بیماری‌های قلبی و عروقی است تصریح کرد: در مرکز آموزشی درمانی قلب و عروق فرشچیان باید برنامه‌ریزی مناسبی در خصوص آموزش‌های خودمراقبتی از روش‌های نوین صورت گیرد.

رئیس دانشگاه استفاده از تصاویر زیبا از جاذبه های استان، آرامگاه بوعلی سینا و بیمارستان‌های استان و صنایع دستی به منظور معرفی این موارد لازم دانست و گفت: با اجرای طرح تحول سلامت اتفاقات ارزشمندی در حوزه هتلینگ اتفاق افتاد که باید تصاویری از وضعیت پیشین و فعلی بیمارستان‌ها تهیه شود.

دکتر موسوی‌بهار یادآور شد که بسیاری از افراد رسانه‌ای در مراسم‌های مختلف به این موضوع معترف هستند که دوران خوبی در روابط عمومی علوم پزشکی می‌گذرد و ارتباطات این مجموعه را تحسین کردند همچنین مسئولان صدا و سیمای مرکز همدان نیز هموار به متحول شدن ارتباطات این دو مجموعه اشاره می‌کنند.

وی با بیان اینکه ارتباط با رسانه‌ها همواره مورد توجه من بوده است، گفت: خبرنگاران رسانه فرصتی مناسب برای بیان برنامه‌های دانشگاه و پیشبرد اهداف سازمان و مردم در حوزه سلامت هستند و من با نگاه ویژه به این موضوع همواره پاسخگوی سئوال‌های اصحاب رسانه بودم و در رادیو و تلویزیون حضور پررنگی داشتم.

دکتر موسوی‌بهار شروع ماهنامه دانشگاه و اطلاع رسانی مناسب در سطوح مختلف را در دستور کار عنوان کرد و اظهار کرد: نقش دانشگاه در حوزه اطلاع‌رسانی پیش از انتخابات بسیار ارزشمند بود و خوشحالیم که برخی افراد به هر وسیله ای نتوانستند به نیت خود دست یابند.

وی با بیان اینکه  از کارهای شاخص و قابل تحسین روابط عمومی تهیه کتاب کارنامه ۳۶ ماه تلاش دانشگاه در اجرای طرح تحول نظام سلامت است، ابراز امیدواری کرد که کتاب نقش دانشگاه در دوران دفاع مقدس و کتاب نقش زنان در دوران دفاع مقدس که در حال گردآوری است بزودی چاپ شود.

رییس دانشگاه خاطرنشان کرد که لوجستیک روابط عمومی باید تغییر یابد زیرا هر چه اطلاع‌رسانی دانشگاه افزایش یابد نتیجه بهتری دارد و این عملکرد قوی سدی ایجاد می‌کند که هجمه‌های کمتری به دانشگاه وارد شود.

همایش گرامیداشت روز روابط عمومی در سالن اجتماعات مرکز آموزشی درمانی قلب و عروق فرشچیان برای نخستین بار با حضور رییس دانشگاه، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری همدان و مشاور استاندار، معاون اجتماعی و مدیر حراست دانشگاه، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه، مدیر مرکز آموزشی درمانی قلب و عروق فرشچیان، بعثت، رییس دفتر ریاست دانشگاه، مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستانهای ملایر، کبودراهنگ، مدیر دفتر پرستاری دانشگاه و مسئولان روابط عمومی واحدهای تابعه دانشگاه برگزار شد و در پایان این مراسم از مسئولان روابط عمومی واحدهای تابعه دانشگاه و برترین‌های این حوزه تجلیل شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.