دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹

مراسم تقدیر از خیران نیک‌اندیش در حوزه‌های رفاهی و دانشجویی برگزار شد؛

لاری: نیکوکاری خیران در حوزه دانشجویی، خیران فردا را تربیت می‌کند/ رحیمی: تاکید بر فرهنگ‌سازی حضور خیران برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی

مراسم تقدیر از خیران نیک اندیش به میزبانی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت برگزار شد

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در مراسم تقدیر از خیران نیک‌اندیش در حوزه‌های رفاهی و دانشجویی با بیان این‌که باید خیران را به دانشجویان بشناسانیم تا الگو بگیرند، گفت: باید تلاش کنیم تا دانشجویان با الگوگیری از خیران، صفت خداپسند نیکوکاری را فرا بگیرند و خیران فردای ایران اسلامی را شکل دهند.

به گزارش مفدا، مراسم تقدیر از خیران نیکوکار در حوزه‌های رفاهی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی شنبه ۲۳ اسفندماه با حضور دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، مهندس بهروز رحیمی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، خیران نیکوکار عرصه رفاهی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و معاون فرهنگی و دانشجویی و جمعی از مدیران و مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سالن جلسات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت برگزار شد.

دکتر سیما سادات لاری در این مراسم با بیان این‌که حضور خیران کشوری را در این مراسم  پاس می‌داریم، ابراز داشت: در همه زمان‌ها نقش خیران نقشی پر رنگ و تاثیر گذار در مسیر رشد و تعالی کشور بوده است و این حضور به خصوص در حوزه سلامت و درمان به وضوح دیده شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با بیان این‌که همیشه مدیون زحمات خیران هستیم و در جمع آنها بودن افتخاری برای ما است، ابراز داشت: در اختتامیه "جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت" که چهارشنبه هفته گذشته برگزار شد، به نوعی هنر و نیکوکاری در عرصه سلامت تلفیق شده بود و این آثار زیبا مورد داوری قرار گرفت. آنقدر این آثار و این نوع حرکات ارزشمند است که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت.

خیران سلامت نخبگانی هستند که خیرات آن‌ها متصل به جامعه می‌رسد

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این که قدم گذاشتن در کار خیر توفیقی است که از جانب پروردگار اعطا می‌شود، ابراز داشت: "توفیق رفیقی است به هر کس ندهندش/ پر طاووس قشنگ است به کرکس ندهندش"؛ خیرانی که در عرصه سلامت فعالیت می‌کنند، به توفیق بزرگی دست یافته‌اند چرا که در کار خیری سرمایه‌گذاری کرده‌اند که خیرات آن به جامعه متصل است.

لاری در ادامه با تاکید بر این‌که در اختتامیه جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت تلاش کردیم تا از ظرفیت خیران در حوزه رفاهی دانشجویان عزیزمان بهره ببریم، ابراز داشت: این حضور موضوع مهمی است که به دوران آموزش و تحصیل دانشجویان باز می‌گردد، این دانشجویان نسلی هستند که در آینده در حوزه سلامت، درمان و پیشگیری خدمت خواهند کرد و این خیر را بی پاسخ نخواهند گذاشت.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در ادامه با بیان این‌که ما تلاش داریم ندای مظلومیت دانشجویان خود را به گوش خیران عزیز برسانیم، اظهار داشت: خیران محق هستند که بگویند این حضور، وظیفه مسؤولان است تا زیرساخت‌های تحصیلی دانشجویان را در حوزه رفاهی و دانشجویی فراهم کنند، اما واقعیت این است که در برنامه و بودجه توجهی به این حوزه نشده؛ در حالی که ما اعتقاد داریم افرادی که بنا است نظام سلامت کشور را مدیریت کنند باید با یک وسعت نظر و با مناعت طبع بزرگ شوند تا در آینده با همین مناعت طبع بتوانند به مردم خود خدمت رسانی کنند.

دانشجویان با الگوگیری از خیران، خود به خیران بزرگ آینده تبدیل خواهند شد

این مقام مسؤول با اشاره به تاثیر الگوگیری دانشجویان از حرکت‌های خیرانه در مسیر تحصیل و گذران زندگی دانشجویی خود، تصریح کرد: زمانی که دانشجویان به واسطه این حضور خیرانه در دوران دانشجویی به آرامش دست پیدا کنند، خودشان در آینده به خیران بزرگی تبدیل خواهند شد که مشکلات دانشجویان را از میان بر می‌دارند.

لاری به همراهی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در مسیر رفع مشکلات رفاهی دانشجویان اشاره کرد و بیان داشت: در مدتی که با حضور تیم صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به استان‌ها و دانشگاه‌های مختلف علوم پزشکی کشور سفر می‌کنیم، می‌بینیم که شهرهای بزرگ علی‌رغم توان بیشتر، دارای خوابگاه‌های قدیمی‌ترند و در شرایط محروم‌تری قرار دارند و از طرفی برخی نقاط کشور هیچ فضای رفاهی در سطح شهر برای دانشجویان وجود ندارد که باید برای این دسته از دانشگاه‌های علوم پزشکی، مجتمع‌های ورزشی ایجاد کنیم تا دانشجویان برای تفریح امکانات لازم را داشته باشند.

دارایی که در مسیر خیر هزینه می‌شود چندین برابر خواهد شد

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این‌که خداوند به لطف خود و دعای پدران و مادران شما این توفیق را به شما عنایت داشته است، یادآور شد: شما توفیق بسیاری داشته‌اید که اندوخته و دارایی‌تان را در این مسیر سرمایه گذاری کرده‌اید و امیدواریم خداوند به ما نیز این لطف و عنایت را داشته باشد. هر دارایی که در مسیر خیر هزینه می‌شود چندین برابر آن به فرد خیر بازمی‌گردد اما باور این مهم، امری است که خداوند در دل و قلب هر انسانی ایجاد نخواهد کرد.

لاری تاکید کرد: ما به حال خوش شما غبطه می‌خوریم و از خداوند می‌خواهیم تا زندگی ما را نیز در مسیر خیرخواهی برای مردم عزیزمان قرار دهد. امیدواریم در دوران بازنشستگی ما نیز در تیم شما جایگاهی داشته باشیم و شما با دل بزرگ و خیرخواهتان، ما را شفاعت کنید.

معاون وزیر بهداشت در پایان، بیان داشت: امروز شما خیران با دست توانگر خود به دانشجویان در حوزه‌های رفاهی و دانشجویی کمک می‌کنید و این دانشجویان در روزگار توانایی حتما دست‌های بسیاری را خواهند گرفت.

خیران نهالی را بارور می‌سازند که هرگز از رشد متوقف نمی‌شود

در ادامه مهندس بهروز رحیمی ضمن ابراز خرسندی از حضور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در جمع خیران نیکوکار حوزه‌های رفاهی و دانشجویی، گفت: به لطف خدا اکنون در حوزه خیران نیکوکار که دغدغه وضعیت رفاهی دانشجویان را داراند، به داشته‌ها و ذخایر معنوی بسیار خوبی دست پیدا کرده‌ایم که امیدواریم بتوانیم قدردان این نعمات بزرگ باشیم.

وی اضافه کرد: خیران سرمایه‌های بزرگی هستند که به واسطه دل دریایی و روحیه خدایی خود توانسته‌اند مهربانی و محبت خود را ماندگار کنند و نهالی را بارور سازند که هرگز از رشد و نمو متوقف نخواهد شد.

رحیمی با اشاره به برگزاری پنجمین نشست مجمع مشورتی خیران خوابگاه ساز صندوق رفاه به مهمترین موضوعات مطرح شده در این نشست اشاره کرد و گفت: در این جلسه تلاش شد تا ضمن بررسی فعالیت‌های گذشته و اقدامات مصوب مجمع، به وضعیت خوابگاه‌های نیمه کاره کشور پرداخته شود و به همین منظور در خصوص تجهیزات مورد نیاز در خوابگاه‌های دانشجویی به صورت مفصل صحبت شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از اهمیت فرهنگ سازی حضور خیران در حوزه‌های رفاهی دانشجویان به خصوص حوزه خوابگاه‌های دانشجویی اشاره کرد و افزود: مهمترین نکته‌ای که به عنوان دستور جدی در این جلسات مطرح است، الگو سازی و پیدا کردن شاخص‌های دقیق تحت عنوان "فرهنگ سازی برای حضور خیران برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی" است. این تغییر فرهنگ و ایجاد نگرش امر مهمی است که تلاش دارد خیران عزیز را به این باور برساند که نیاز دانشجویان امروز  دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که همان مدافعان سلامت فردای ایران هستند، داشتن خوابگاه‌های مناسب است.

این مقام مسؤول با اشاره به برنامه‌های شورای مشورتی خیران خوابگاه ساز صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، گفت: در اولین فرصت بعد از تعطیلات نوروز ۱۴۰۰، جلسه‌ای را با اتاق بازرگانی برای انجام مذاکره برای تجهیزات خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی خواهیم داشت. همچنین مقرر شد در خصوص سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران جلساتی را با مجمع  خیران استان تهران برای هماهنگی هر چه بیشتر داشته باشیم.

رحیمی در پایان بیان داشت: سیاست کلی ما بر این است که در صورت حضور خیران در قبول بخشی از هزینه‌های پروژه خوابگاهی و به صورت مشارکتی یک سوم هزینه پروژه را خیر، یک سوم را صندوق رفاه و یک سوم را دانشگاه مربوطه تامین کند، تا بتوانیم در سایه این همراهی پروژه‌های خیر ساز را جلو ببریم.

گفتنی است در پایان این مراسم از تعدادی از خیران نیکوکار در حوزه‌های رفاهی و دانشجویی با اهدای لوح‌های تقدیر از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت تقدیر به عمل آمد.

برای مشاهده گزارش تصویری این خبر روی متن کلیک کنید.

/انتهای پیام

کدخبرنگار:۱۰۴۳۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.