دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۵

بازدید بازرسان ویژه دانشگاهی شورای عالی اعتباربخشی فرهنگی از بیمارستان آیت الله بهاری

اعتباربخشی فرهنگی بیمارستان آیت الله بهاری

بازرسان ویژه دانشگاهی شورای عالی اعتباربخشی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی همدان (شورای عالی انطباق) با حضور در بیمارستان آیت الله بهاری شهرستان بهار، از بخش های مختلف این مرکز کردند.

به گزارش مفدا همدان، اعضای تیم ارزیابی اعتباربخشی فرهنگی دانشگاه به سرپرستی حمید یادگاری کارشناس مسئول طرح انطباق به منظور بررسی موضوعات مختلف مرتبط با طرح انطباق در بیمارستان آیت الله بهاری شهرستان بهار حضور یافتند.

از جمله سنجه های مورد بررسی قرار گرفته توسط بازرسان این شورا می توان به همگن سازی فضای مناسب پرسنلی در بخش ها و اتاق عمل، مهیا بودن فضاهای محیط درمانی جهت انجام وظایف شرعی بیماران، رعایت حریم خصوصی بیمار و معیار اطلاع رسانی بیمار درباره نحوه خدمات رسانی اشاره کرد.

همچنین بازرسین منتخب از دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و معاونت های فرهنگی و دانشجویی، درمان، توسعه مدیریت و منابع، آموزشی، دفتر پرستاری و مدیریت امور عمومی دانشگاه، نحوه پیگیری نارضایتی بیماران و همراهان، رفتار کارکنان رده های مختلف بیمارستان با بیماران و همراهان آنها، معیار رضایت مندی کارکنان، معیار تعهد سازمانی کارکنان، اصول اخلاق فردی در تعامل با همکاران، اخلاق حرفه ای شامل پزشک و پرسنل را نیز مورد بررسی قرار دادند.

برگزاری نماز جماعت، گرامیداشت مناسب ها و فعالیت های فرهنگی، وجود واحد مراقبت های روحانی و معنوی در بیمارستان و مجموعه شاخص های نظام آراستگی هم از دیگر مواردی بود که در این بازدید بررسی شده و امتیازدهی در سامانه کمیته انطباق معاونت فرهنگی و دانشجویی بارگذاری و گزارش عملکرد مراکز آموزشی و درمانی به دفتر شورای عالی انطباق وزارت متبوع (شورای عالی اعتباربخشی فرهنگی) ارسال خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.