دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸

در مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛

کتابخانه حضرت مهدی موعود با ظرفیت‌های جدید راه اندازی شد

افتتاح کتابخانه

به مناسبت فرا رسیدن عید بزرگ بعثت رسول الله الاعظم(ص) کتابخانه مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز پس از مدتی وقفه در فعالیت با ایجاد ظرفیت‌های جدید، به صورت رسمی راه اندازی شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به مناسبت مبعث حضرت رسول اکرم(ص) کتابخانه مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز پس از مدتی وقفه به صورت رسمی مجددا راه اندازی شد.

بنابه گزارش مفدا شیراز، به مناسبت فرا رسیدن عید سعید مبعث حضرت رسول اعظم(ص) کتابخانه مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز با حضور دکتر کوروش عزیزی، معاون فرهنگی و امور دانشجویی این دانشگاه به بهره برداری رسید.

دکتر مریم تقوا درباره این خبر گفت: به مناسبت فرا رسیدن عید بزرگ بعثت رسول الله الاعظم(ص) کتابخانه مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز پس از مدتی وقفه در فعالیت با ایجاد ظرفیت های جدید، بصورت رسمی راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز ادامه داد: این کتابخانه که تحت عنوان کتابخانه حضرت مهدی موعود(عج) فعالیت می نماید، از سال ۱۳۸۶ شروع به کار نموده ولی با توجه به مشکلات فضای فیزیکی ساختمان مرکزی چند بار تغییر مکان داده است.

او افزود: از حدود یک سال پیش و با توجه به تغییرات اساسی در ساختار فیزیکی طبقه زیرزمین ساختمان مرکزی، این واحد فرهنگی بصورت غیر فعال در آمده بود و به دنبال محلی برای احیاء دوباره و راه اندازی مجدد آن بودیم.

مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان اظهار داشت: رسالت این کتابخانه، بسط و گسترش افکار اخلاقی و اسلامی در میان مخاطبان و همچنین ارتقاء سطح فرهنگ کتابخوانی در اقشار دانشگاهی می باشد.

این متخصص پزشکی اجتماعی توضیح داد: واحد فرهنگی حضرت مهدی موعود، در زمان فعالیت خود بارها اقدامات تاثیرگذار و ابتکارات فرهنگی همانند مسابقات کتابخوانی و برنامه های فرهنگی و رقابتی برگزار نموده و از این بابت آن را واحدی مهم و اثرگذار در مدیریت فرهنگی دانشگاه می دانیم.

تقوا عنوان کرد: در حال حاضر، بخش امانت دهی کتاب این مرکز فرهنگی با در اختیار داشتن بیش از ۲۰۰۰ جلد کتاب با موضوعات متنوع مذهبی، روانشناسی، تربیتی، تاریخی، رمان، قرآنی و تفسیری، ادیان، طب سنتی و عناوین دیگر آماده خدمت دهی به کارکنان اعم از شاغل و یا بازنشسته، دانشجویان و اساتید دانشگاه در سراسر استان می باشد.

مدیر امور فرهنگی دانشگاه با دعوت از کلیه دانشگاهیان جهت استفاده و بهره برداری حداکثری از ظرفیت های این کتابخانه، اعلام نمود: در صورت ایجاد فضای فیزیکی وسیعتر و فراهم شدن شرایط سخت افزاری، آماده توسعه و گسترش این واحد فرهنگی و مطالعاتی خواهیم بود.

کتابخانه حضرت مهدی موعود در ورودی ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و در سازه شهید احمدی روشن واقع شده و علاقمندان در صورت داشتن سوال می توانند در ساعات اداری با شماره تلفن ۰۷۱۳۲۱۲۲۴۷۰ تماس حاصل نمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.