شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵

جلسه کمیته مدیرت خطر حوادث و پدافند غیر عامل بیمارستان فارابی برگزار شد

تمهیدات ویژه بیمارستان فارابی برای چهارشنبه سوری کرونایی

خطرات

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و چهارشنبه سوری، جلسه کمیته مدیرت خطر حوادث و پدافند غیر عامل بیمارستان فارابی به ایجاد هاهنگی بین واحدها و بررسی نکات لازم برای آمادگی کامل در این شب اختصاص پیدا کرد.

به گزارش مفدا تهران، جلسه مجازی کمیته مدیریت خطر حوادث و پدافند غیرعامل این مرکز دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۹ با حضور دکتر حمید ریاضی، معاون درمان، دکتر محمد سلیمانی، مسئول فنی، سعید مرادی، مدیر و فریده آژیر، مدیر پرستاری این بیمارستان برگزار شد.

علی اکبر عسگری، مسئول واحد مدیریت خطر حوادث و پدافند غیرعامل بیمارستان فارابی با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و شب چهارشنبه سوری به بیان نکاتی در این مورد پرداخت. وی گفت:   بیشترین مراجعه مصدومان به اورژانس بیمارستا ن فارابی  در شب چهارشنبه آخر سال بین ساعت ۷ تا ۹ شب است. به همین دلیل باید تمام تلاش خود را به کار ببندیم تا با مدیریت صحیح از ایجاد ازدحام در درمانگاه اورژانس پیشگیری کنیم. به ویژه که با همه گیری  ویروس کرونا مواجه هستیم و رعایت فاصله گذاری اجتماعی ضروری است. عسگری همچنین گزارشی از مراجعه مصدومان چهارشنبه سوری به بیمارستان فارابی در  شش سال اخیر ارائه و ابراز امیدواری کرد با رعایت شیوه نامه‌ های بهداشتی  و پرهیز از تجمع در شب چهارشنبه سوری، مصدومان و مراجعه کنندگان به مراکز درمانی کاهش پیدا کند.

مسئول مدیریت حوادث و پدافند غیر عامل بیمارستان فارابی از تمهیدات مسئولان این بیمارستان برای مدیریت حضور رسانه‌ ها و جلوگیری از تجمع خبرنگاران و عکاسان در اورژانس، تعیین بیمارستان معین برای واحد رادیولوژی، حضور کارشناسان تجهیزات پزشکی برای رفع نقص‌ های احتمالی، تامین نیاز دارویی اورژانس و اتاق‌ های عمل، کوتاه کردن مدت زمان فرآیند پرداخت‌ های مالی و  نصب علائم راهنما برای راهنمایی بیماران در شب چهارشنبه آخر سال خبر داد.

عسگری در بخش دیگری از صحبت‌ های خود به گزارش بازدید ایمنی ارزیابان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران از بیمارستان فارابی اشاره کرد و اظهار داشت: گزارش ارزیابان از سطح ایمنی بیمارستان مثب بود و خوشبختانه توانستیم امتیاز خوبی را در این زمینه کسب کنیم. تنها موردی که نیاز به اصلاح دارد سامانه اعلام و اطفا حریق و نصب دتکتورها می‌ باشد که آن هم به ترتیب اولویت در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام می‌ باشد. همچنین بر اساس تاکید معاونت درمان دانشگاه باید گزارش حوادث در سریعترین زمان ممکن برای این معاونت ارسال شود. وی همچنین برگزاری  یک دوره آموزشی آشنایی کارکنان با مواد پرتوزا را از برنامه‌ های واحد مدیریت حوادث و پدافند غیر عامل این بیمارستان دانست.

دکترعلی  طباطبایی، عضو هیئت علمی گروه چشم پزشکی و رییس بخش اورژانس بیمارستان فارابی نیز به همکاری بسیار خوب واحدها در چهارشنبه سوری  سال 98  اشاره کرد و گفت: امیدواریم امسال با کاهش تعداد مصدومان این شب مواجه باشیم. اما باید هوشیار بود زیرا ممکن است که به دلیل کاهش مسافرت‌ های نوروزی، مصدومان سال 99  بیشتر از مصدومان سال گذشته باشند. بنابراین باید برای شب چهارشنبه آخر سال جاری تدابیر و هماهنگی‌ های لازم را انجام دهیم.

کد خبرنگار: 240301

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.