چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

تمامی ظرفیت دانشگاه‌ها باید به سوی تربیت نیروی انسانی با کفایت، هدایت و رهبری شوند

اردبیل/ دادخواه

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و رئیس اولین رویداد مجازی کشوری -دانشجویی "کروناستاپ" گفت: باید به سمت تبدیل شدن به دانشگاه‌های نسل سوم و کارآفرین حرکت کنیم و تمامی ظرفیت‌ دانشگاه‌ها باید به سمت ترتبیت نیروی انسانی با کفایت به منظور هدایت شوند.

به گزارش مفدا اردبیل، دکتر بهروز دادخواه پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه اولین رویداد مجازی کشوری - دانشجویی "کروناستاپ" در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل که به صورت مجازی برگزار شد،‌ اظهار داشت: دانشگاه‌ها در واقع موتور محرکه جوامع پیشرفته در سراسر جهان هستند و اگر بخواهیم تجارب کشورهای موفق را بررسی کنیم، خواهیم دید که دانشگاه‌های خود را به سمت و سوی تربیت نیروی انسانی با کفایت و با مهارت هدایت کردند.

وی گفت: تولید علم، انتقال علم و تربیت نیروی انسانی با کفایت 3 هدف اصلی دانشگاه‌ها را در کشورهای پیشرفته تشکیل می‌دهند که در واقع حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم و کارآفرین از اهمیت بسیاری برخوردار است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: باید یک دورنمای کلی برای خود ترسیم کرده و تمامی ظرفیت‌ دانشگاه‌ها، از جمله آموزش و پژوهش برای تربیت نیروی انسانی با مهارت هدایت و رهبری کنیم؛ دانشگاه‌ها با عمل به رسالت خود در این راستا، به خوبی می‌توانند نقش خود در راستای توسعه و آبادانی کشور را ایفا کنند.

دکتر دادخواه تصریح کرد: امروزه ارزش مهارت بسیار بالاتر از مدرک دانشگاهی است و نباید طوری به دانشجویان تلقی شود که در آینده خود به دنبال میز اداری باشند و وظیفه داریم که برای جامعه با تربیت نیروی انسانی با کفایت، اشتغال ایجاد کنیم.

وی بیان کرد: در پایان از حمایت‌های معاون فرهنگی دانشجویی و مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه و مسئولان پارک علم و فناوری استان اردبیل در برگزاری این رویداد، قدردانی می‌کنم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.