سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲

غربالگری و پیگیری بیش از ۲۹ هزار نفر شهروند مشهدی مشکوک به کرونا در طرح شهید سلیمانی

محسن ذاکریان

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی اظهار کرد: طرح شهید سلیمانی به منظور شناسایی به موقع بیماران کرونایی و قطع زنجیره انتقال بیماری در کل کشور ایجاد شد که در شهر مشهد بیش از ۲۹ هزار شهروند مشکوک به کرونا مورد غربالگری و بررسی قرار گرفتند.

دکتر محسن ذاکریان در گفتگو با وب دا با اشاره به اینکه در شهر مشهد ۶۲۴۵ نفر مشکوک به کرونا شناسایی شد که ۴۷۱۵ نفر از آنها فرم خود اظهاری را تکمیل کردند و برای سایرین غربالگری به صورت تلفنی و حضوری انجام شد، گفت: در حوزه غربالگری حضوری ۴۰۱۶ و تلفنی ۵۵۳۴ نفر خدمات مورد نظر را دریافت کردند.

وی با بیان اینکه ۱۳۶۵ نفر به مراکز تخصصی ارجاع داده شدند و امور شخصی ۱۳۷۰ نفر به منظور رفاه حال بیماران انجام شد، عنوان کرد: برخی از خانواده ها به دلیل شیوع این بیماری منحوس دچار مشکلات معیشتی شدندو برای ۷۳۰۶ خانواده، بسته کمک معیشتی در نظر گرفته شد.

دکتر ذاکریان با اشاره به اینکه برای ۸۶ نفر پیگیری مرخصی استعلاجی از محل کار انجام شد و ۱۱۴۴۲ نفر نکات مراقبتی آموزش داده شد، گفت: برای خدمات پرستاری نیز ۲۷۱۴ نفر از این خدمات بهره بردند و ۷۲۱۳ نفر مشاوره پزشکی دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه تدابیر تغذیه ای و طب سنتی به جمعی از افراد آموزش داده شد، عنوان کرد: ۶۸۷۹ نفر از این تدابیر بهره گرفتند و ۴۵۶۹ نفر بسته مواد غذایی  و میوه دریافت کردند، علاوه براین به منظور امر به معروف و نهی از منکر در خصوص حقوق شهروندی ۳۷۰۸۶ مورد امربه معروف انجام شد تا فرهنگ استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی مورد تاکید قرار گرفت.

رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی با بیان اینکه در جمع شهرستانها ۱۱۲۳۷ نفر مشکوک به کرونا شناسایی شد که ۵۷۲۷ نفر از این تعداد فرم خود اظهاری را تکمیل کردند، اظهار کرد: در حوزه غربالگری حضوری ۵۶۳۶ نفر و تلفنی ۶۰۱۳ نفر مورد ارزیابی های اولیه کرونا قرار گرفتند.

وی گفت: ۳۴۵۵ نفر به مراکز تخصصی هدایت شدند و برای رفاه حال افراد مشکوک به کرونا امور شخصی ۱۲۸۵ نفر انجام شد و به ۶۱۶۵ نفر بسته معیشتی اهدا شد همچنین اهالی محله و ریش سفیدان پیگیر مرخصی استعلاجی ۳۷۹ نفر بودند.

دکتر ذاکریان با اشاره به اینکه در حوزه آموزش نیز ۲۱۴۶۸ نفر از نکات موثر در نگهداری بیماران کرونایی بهره بردند، ابراز کرد: برای ۷۶۳۶ نفر مشاوره پزشکی و برای ۲۰۸۱ نفر خدمات پرستاری ارائه شد علاوه براین تدابیر تغذیه طب سنتی به ۸۶۱۶ نفر آموزش داده شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.