دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۸

کمک برای «تجهیز فضاهای فرهنگی درون دانشگاهی» مبتنی بر «یافته‌های سنجش سرمایه فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی» است

دکتر

مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت از اجرای فاز دوم کمک مالی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور به منظور «تجهیز فضاهای فرهنگی» خبر داد.

به گزارش مفدا_زاهدان، به نقل از مفدا مرکز، دکتر حسن زائری‌لطف در گفتگو با خبرنگار مفدا با اشاره حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از فضاهای فرهنگی دانشگاه‌ها عنوان کرد: کمک معاونت فرهنگی و دانشجویی برای «تجهیز فضاهای فرهنگی» مبتنی بر شاخص‌ها و متغیرهای تاثیرگذار و یافته‌های «سنجش سرمایه فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی» صورت گرفت. امروز مهمترین نیاز جدی در گسترش فعالیت‌های فرهنگی فراهم کردن زیرساخت‌ها اعم از فضاهای فیزیکی و تجهیزات نهادهای دانشجویی است که همواره وزیر بهداشت دغدغه جدی در این حوزه داشته و به گسترش فعالیت‌های فرهنگی تاکید دارند.
وی ادامه داد : خوشبختانه در فاز اول با پیگیری‌ها و حمایت دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، مشاور اجرایی ایشان دکترسیدعابدین حسینی آهنگری و مهندس بهروز رحیمی رئیس صندوق رفاه توانستیم ۳ میلیارد تومان به ۶۰ دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی کمک کنیم. پس از آن از طریق گزارش‌گیری‌های دقیق توانستیم فعالیت‌های صورت گرفته در دانشگاه‌ها را به طور دقیق ارزیابی و بررسی کنیم؛ خوشبختانه این بودجه در جای خودش صرف شد. تعدادی از دانشگاه‌ها به خرید تجهیزاتی چون کامپیوتر، پرینتر و اسکنر برای نهادهای دانشجویی اقدام کردند. بعد از کرونا و پس از آن که دانشجویان در دانشگاه‌ها حاضر شوند تغییر محسوسی در سطح دانشگاه خود خواهند دید.
در فاز دوم نیز توانستیم کمک‌های ۵۰ میلیارد ریالی به دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ارسال کنیم. نگاه ما این است که تشکیل نهادهای دانشجویی حتما باید با فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب فرهنگی همراه باشدمدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت ادامه داد: در فاز دوم نیز توانستیم کمک‌های ۵۰ میلیارد ریالی به دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ارسال کنیم. نگاه ما این است که تشکیل نهادهای دانشجویی حتما باید با فراهم کردن زیرساخت‌های مناسب فرهنگی همراه باشد. انتظار داریم که دانشگاه‌ها نیز در کنار کمک وزارت‌خانه مبالغی را برای افزایش کیفیت فرهنگی دانشگاه‌ خود اختصاص دهند. امروز و با افزایش نیازهای جدید فرهنگی مانند نشریه‌های صوتی و الکترونیک نیاز است که در سال آینده با  افزایش فعالیت‌های فرهنگی مواجه شویم. برای ما قابل قبول نیست که دانشگاهی این کمک را در محل دیگری جز «تجهیز فضاهای فرهنگی» هزینه کند.
زائری‌لطف اضافه کرد: در حال حاضر حواله کمک به دانشگاه‌ها برای «تجهیز فضاهای فرهنگی» به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی ارسال شده است. دو دانشگاه علوم پزشکی اهواز و گلستان در حال ایجاد مجتمع فرهنگی هستند که قطعا کمک بیشتری در ساخت این فضا به آن‌ها صورت می‌گیرد. باید از همین جا اعلام کنم که ما از پروژه‌های ساخت فرهنگسراها و مجتمع‌های فرهنگی که متناسب با نهادهای فرهنگی در دانشگاه‌ها هستند، استقبال کرده و به آن‌ها کمک می‌کنیم.
او در پایان اشاره کرد: گستردگی کارهای فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور رسالت اداره کل فرهنگی را دشوار می‌کند. در بین نهادهای دانشجویی در سراسر کشور بالغ بر ۷۰۰ کانون فرهنگی، قریب به ۸۰۰ انجمن‌ علمی و ۱۶۸ تشکل سیاسی و ۱۲۰۰ نشریه وجود دارد. به علاوه دبیرخانه حجاب و عفاف و اردوهای جهادی از جمله فعالیت‌های مرتبط با حوزه اداره کل فرهنگی است. این حجم گسترده از فعالیت‌های فرهنگی نیازمند تجهیزات مناسب و در اختیار داشتن فضاهای فیزیکی شایسته است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.