جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹

در دانشکده علوم پزشکی نیشابور؛

بیش از ۲۰۰ هزار غربالگری تلفنی و حضوری در طرح حاج قاسم سلیمانی

نیشابور

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در جلسه ستاد مقابله و پیشگری از کرونا از انجام بیش از ۲۸۸ هزار غربالگری تلفنی و حضوری به همت کارکنان بهداشت دانشکده و نیروهای بسیج خبر داد.

به گزارش مفدا نیشابور، رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در جلسه ستاد مقابله و پیشگری از کرونا از انجام بیش از ۲۸۸ هزار غربالگری تلفنی و حضوری به همت کارکنان بهداشت دانشکده و نیروهای بسیج خبر داد.

 دکتر محسن عظیمی نژاد افزود: اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی از آذر ماه ۹۹ کار ارزشمندی بود که با همدلی و مشارکت کارکنان معاونت بهداشت به ویژه بهورزان، مراقبان سلامت و بسیج صورت گرفت.

 به گفته دکتر عظیمی نژاد در این طرح، بیش از ۳۳ هزار افراد سالمند، بیش از ۱۲ هزار مادر باردار، ۲۶ هزار نفر بیمار فشارخونی، بیش از ۱۱ هزار نفر بیمار دیابتی، قلبی و سرطانی غربال گری شدند وتیم های نظارتی بهداشت محیط بیش از ۲۱ هزار بازدید از اماکن و اصناف انجام داده اند که بخشی از آن  با همراهی کارکنان اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف و کارشناسان معاونت غذا و دارو بوده است.

 وی ادامه داد: با اجرای این طرح ۱۱ هزار و دویست خانواده ی آسیب پذیر شناسایی شدند و یک هزار و ۲۱۳ خانواده در قرنطینه معکوس هستند همچنین بیش از ۱۴ هزار بسته حمایتی و ۸ هزار بسته بهداشتی بین خانوارها توزیع شده است.

 رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در پایان از تلاش های شبانه روزی کارکنان معاونت بهداشت و همراهی بسیج، نیروی انتظامی و دادگستری تقدیر و تشکر کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.