چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰

ثبت دومین مورد مثبت کرونای انگلیسی در کردستان /شناسایی ۲۰ بیمار مشکوک

ثبت دومین مورد مثبت کرونای انگلیسی در کردستان /شناسایی ۲۰ بیمار مشکوک

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: نتیجه آزمایش دو بیمار مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی در سقز و سنندج که به تهران ارسال شده بود، مثبت اعلام شد.

دکتر ابراهیم قادری اظهار کرد: سه مورد مشکوک به کرونا انگلیسی در سقز و یک مورد در سنندج شناسایی شد که از این تعداد تست یک مورد مربوط به سقز و یک مورد در سنندج مثبت قطعی اعلام شده است. وی با بیان اینکه تعداد دیگری بیمار مشکوک به کرونای انگلیسی در استان شناسایی شده اند افزود: تست این موارد مشکوک جهت انجام آزمایش به تهران ارسال شده است و هنوز این موارد قطعی نشده اند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: این احتمال وجود دارد که ویروس کرونای انگلیسی در سطح استان گسترش یابد لذا از رفت و آمد های غیر ضروری بین شهرستان‌ها خودداری نمایید.

دکتر قادری با اشاره به اینکه مهمترین تفاوت ویروس کرونای انگلیسی در مقایسه با گونه قبلی در شدت بالای سرایت آن است، گفت: این نوع ویروس ممکن است افراد در سنین پایین را بیشتر مبتلا کند و روند بیماری آن سریعتر از ویروس معمولی باشد.

وی در خصوص راهکار مقابله با ویروس جهش‌یافته تصریح کرد: خوشبختانه راه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس جهش‌یافته و ویروس کرونای قبلی، مشابه یکدیگر و شامل شست‌وشوی مکرر دست‌ها، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، پرهیز از سفرهای غیرضروری و عدم شرکت در تجمعات و استفاده از ماسک و در خانه ماندن است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با تأکید بر ضرورت رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی پیشگیرانه از انتشار کرونا ادامه داد: همچنان زدن ماسک و رعایت فاصله ۱.۵ متری بهترین راهکار برای مبتلا نشدن به ویروس کرونا است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.