چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱

به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان و اداره تربیت بدنی؛

برنامه کوهپیمایی در تپه های اطراف دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سنندج برگزار شد

به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان و اداره تربیت بدنی؛

در این برنامه ورزشی که با شرکت جمعی از دانشجویان، اساتید و کارکنان انجام شد شرکت کنندگان به تپه های اطراف دانشگاه صعود کردند و در پایان به قید قرعه جوایزی به شرکت کنندگان اهدا شد.

به گزارش مفدا کردستان، معاون نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی در حاشیه این مراسم گفت:در قرآن با اشاره به اخلاق پیامبر که میفرماید انک لعلی خلق عظیم تو دارای اخلاق عظیم و برجسته هستی اخلاق نیکویی که قابل وصف شدن نیست.
حجت الاسلام اسفندی در ادامه این خبر اذعان داشت:در وصف اخلاق پیامبر عظیم الشان اسلام و سخاوت و بخشش ایشان با  اشاره به داستان ثماله که شخصی ثروتمند از قبیله یمامه و دشمن سرسخت پیامبر بود و بارها پیامبر اکرم را تهدید به قتل کرده بود اما زمانی که اصحاب پیامبر اورا اسیر میکنند پیامبر ثماله را آزاد میکند.
وی در ادامه با اشاره به داستانی دیگر ویژگی های شخصیتی پیامبر اکرم(ص) گفت:در داستان دختر حاتم طایی زمانی که اصحاب پیامبر کل قبیله طی را در جنگ اسیر میکنند و پیامبر با سخاوتمندی  تمام قبیله طی را آزاد کرد. و همین رفتار پیامبر موجب ایمان آوردن این قبیله شد.
وی در ادامه افزود: امروزه در دنیای اسلام چه اتفاقاتی می افتد یکدیگر را می کشند ،سرمیبرند و تکفیر میکنند و به بهانه های مختلف دنبال این هستیم که یکدیگر را از بین ببریم پیغمبر ما این رفتار را نداشت و با کفار اینگونه برخورد میکرد ودر راه خدا می بخشید.
 در ادامه معاون دانشجویی وفرهنگی  دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن قدر دانی از حضور. کارکنان در برنامه کوهپیمایی گفت:هفته آینده کردستان میزبان دکتر لاری معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت خواهد بود و تلاش داریم برنامه های پیش رو را به بهترین شکل اجرا کنیم و با سفر دکتر لاری به کردستان شاهد بهبود و پیشرفت شرایط دانشگاه باشیم.
 دکتر خادم عرفان در ادامه اظهار داشت: حضورکارمندان ، اساتید و دانشجویان در این فعالیت های ورزشی و فرهنگی مایه ی دلگرمی ما خواهد بود و به این پشتوانه در تلاشیم تا در راستای تخصیص امکانات بیشتر برای دانشگاه علوم پزشکی کردستان گام برداریم.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت ورزش در زندگی گفت: نتیجه یک تحقیق از افراد موفق نشان داده است که ورزش یکی از ۵ اولویت برتر انها بوده است.و موجب شادی و نشاط در روحیه افراد در گروههای مختلف سنی می شود.
دکتر خادم عرفان در پایان درباره یکی از مصوبات سفرش به تهران و حضور در جلسه ی وزارت بهداشت افزود: در این جلسه توانستیم امکانات و تجهیزاتی را برای دانشگاه دریافت کنیم و مصوبه ی احداث یک سالن تیراندازی را هم گرفتیم که سعی میکنیم تا چند ماه اینده این سالن را به بهره برداری برسانیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.