چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹

از سوی وزارتخانه‌های علوم و بهداشت؛

شیوه برگزاری کلاس‌های دانشجویان پزشکی و غیرپزشکی در ۱۴۰۰ اعلام شد

هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی فسا با حضور در کلاس های آموزشی بزرگ روز دانشجو را به دانشجویان تبریک گفتند

معاونان آموزشی دو وزارتخانه بهداشت و علوم درباره شیوه برگزاری کلاس‌های آموزشی و امتحانات پایان‌ترم دانشجویان در سال ۱۴۰۰ توضیح دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، علی اکبر حقدوست معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره تصمیم به برگزاری کلاس‌های دانشجویان به صورت حضوری بیان کرد: برگزاری مجازی یا حضوری کلاس‌های دانشگاهیان به تصمیم ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا برمی‌گردد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت ادامه داد: بدون شک آموزش‌های مجازی ما ادامه پیدا خواهد کرد، اما اینکه آموزش‌های حضوری همچون قبل از دوران کرونا قوت بگیرد، به برنامه‌ریزی و تصمیم ستاد کرونا بستگی دارد.

حقدوست در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر کلاس‌های عملی و کارورزی دانشجویان به ویژه دانشجویان پزشکی که نیاز به حضور در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دارند، برگزار می‌شود یا خیر، اظهار داشت: کلاس‌های عملی دانشجویان پزشکی و پرستاری درحال حاضر در شرایط کرونا نیز برگزار می‌شود.

وی درباره شیوه برگزاری امتحانات پایان ترم ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در دانشگاه‌های علوم پزشکی عنوان کرد: امتحانات دانشگاه‌های علوم پزشکی عمدتاً به صورت مجازی برگزار می‌شود و تنها برای گروه‌هایی که در دانشگاه حضور دارند مانند کارورزان امتحانات به شکل حضوری خواهد بود.

همچنین علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره برگزاری کلاس‌های حضوری دانشجویان گفت: براساس شرایطی که پیش‌بینی می‌شود، تا پایان سال جاری آموزش به صورت حضوری نداریم. طبق مجوز اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا به وزارت علوم، کلاس‌های عملی و آزمایشگاه‌ها در شهرهای آبی و زرد به صورت حضوری برگزار می‌شود.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا این بود که کلاس‌ها باید برای دانشجویان بومی برگزار شود و دانشجویان غیربومی هم اگر بخواهند برای شرکت در کلاس به دانشگاه بیایند باید در اتاق‌های تک نفره خوابگاه‌ها اسکان یابند.

خاکی صدیق به مجازی بودن سومین ترم اشاره کرد و اظهار داشت: در شروع ترم جاری، شیوه آموزش‌ها مجازی است و نحوه ادامه کلاس‌ها بعد از تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ بستگی به شرایط، رعایت پروتکل‌ها توسط مردم و کنترل بیماری دارد. با این حال، دانشگاه‌های ما آماده هستند و از این جهت مشکلی نیست، اما باید مجوز داده شود.

شایان توجه است که تمامی مسئولان آموزشی کشور استفاده از تجربیات آموزشی دوران کرونا را ضروری دانسته و معتقدند بهره‌گیری از این شیوه آموزشی برای دوران پساکرونا در کنار آموزش‌های حضوری می‌تواند منجر به ارتقای کیفیت تدریس شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.