چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲

پوستر همایش ملی کشاورزی و سلامت در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت رونمایی شد

همایش ملی کشاورزی

با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت،رئیس دانشگاه جیرفت، رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی جنوب کرمان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان و نماینده بانک رفاه از پوستر همایش ملی کشاورزی و سلامت رونمایی شد.

به گزارش مفدا جیرفت ، روز سه شنبه در این آئین برگزاری همایش ملی کشاورزی و سلامت را در راستای نیاز منطقه عنوان کرد و این همایش را جزء فعالیت های ماندگار علمی در منطقه جنوب کرمان دانست.

دکتر اصغر مکارم مشارکت دو دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه جیرفت را فرصتی خوب برای رفع مشکلات منطقه جنوب کرمان دانست و بر تداوم همکاری های مشترک بین دو دانشگاه تاکید کرد.

وی با بیان اینکه فعالیت های مشترک علمی فرصت خوبی برای کسب تجربه است، بررفع مشکلات منطقه جنوب کرمان با فعالیت های علمی مشترک تاکید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تولید علم، ایده پردازی و رفع مشکلات را خروجی دانشگاه ها دانست و گفت: مشکلات امروز منطقه باید با فعالیت های علمی بررسی و راهکار ارایه شود.

مکارم بر تشکیل یک تیم مشترک از اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی و دانشگاه جیرفت برای رفع مشکلات بخش کشاورزی و سلامت منطقه جنوب کرمان تاکید کرد و گفت: این فعالیت باید فاز به فاز با برنامه ریزی حرکت کند تا خروجی مطلوبی در برداشته باشد.

وی با بیان اینکه باید نقاط ضعف را به نقاط قوت تبدیل کرد، بر ایجاد یک سازو کار علمی برای رفع مشکلات منطقه تاکید کرد.

همچنین ایشان به مشکلات حوزه کشاورزی و سلامت هفت شهرستان جنوبی استان کرمان اشاره کرد و همایش ملی کشاورزی و سلامت را فرصتی برای رفع این ابهامات و مشکلات دانست.

مکارم صادرات محصولات کشاورزی را یکی از بخش های مهم کشاورزی دانست و گفت: با فعالیت های علمی مشترک بین دو دانشگاه می توان سلامت محصولات کشاورزی را تایید و این موضوع نیز تضمینی بر صحت این مهم است.

همایش ملی کشاورزی و سلامت فرصتی برای معرفی ظرفیت های منطقه جنوب کرمان

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت هم در ادامه این نشست همایش ملی کشاورزی و سلامت را فرصتی برای معرفی ظرفیت های منطقه جنوب کرمان دانست.

خانم دکتر فاطمه سیدی با بیان اینکه سالانه بیش از پنج میلیون تن انوع محصولات کشاورزی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان تولید می شود، هدف از برگزاری همایش ملی کشاورزی و سلامت را استفاده از ظرفیت علمی کشور در راستای رفع مشکلات بخش کشاورزی و سلامت منطقه جنوب کرمان برشمرد.

وی هدف از برگزاری همایش ملی کشاورزی و سلامت را در سطح ملی معرفی ظرفیت ها دانست و گفت: امیدواریم شاهد برگزاری این همایش در سطح بین المللی باشیم تا ظرفیت های منطقه جنوب کرمان در سطح بین المللی معرفی شود.

وی برگزاری همایش ملی کشاورزی و سلامت را یکی از نیازهای ضروری منطقه برشمرد و اظهار داشت: مباحث ضروری بخش کشاورزی و سلامت در این همایش بررسی و نتایج علمی ارایه می شود.

وی با بیان اینکه همایش ملی کشاورزی و سلامت در ۱۶ محور برنامه ریزی شده است، بهداشت محیط و پسماندهای کشاورزی، سلامت شغلی نیروهای انسانی شاغل در فعالیتهای کشاورزی، کشاورزی نوین و آفت کش ها و تهدیدات سلامت، سلامت و امنیت غذایی و استاندارد سازی محصولات کشاورزی و صنایع غذایی را از جمله محورهای مهم این همایش عنوان کرد.

کدخبرنگار:۲۶۰۱۰۱

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.