چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶

حضور مدیر فرهنگی دانشگاه در جلسه فعالیت‌های ستاد جهادی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور

اهواز

جلسه فعالیت های ستاد جهادی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با حضور محمدامین حبیبی مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کشور به صورت وبینار برگزار گردید.

به گزارش مفدا اهواز:جلسه سه شنبه 12 اسفند 99 با حضور محمد امین حبیبی مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز. دکتر زائری لطف مدیر فرهنگی وزارت بهداشت و درمان و مدیران فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور به صورت وبینار برگزار شد.

در این جلسه حبیبی گفت: الحمد الله در ستاد جهادی به لطف خدا توانستیم کار بزرگی  انجام دهیم و آن این بود که به معاونت بهداشت گفته شد که ضرورت‌ها و نیازها را به مدیریت فرهنگی منتقل کنند. تا بتوانیم آنها را از حیطه ساخت‌وساز به سمت فعالیت‌های عمرانی و از انجا به سمت فعالیت‌های بهداشتی و درمانی هدایت کنیم.  

وی خاطر نشان کرد:باید یک شناسنامه فعالیت‌های جهادی برای هر کانون جهادی تشکیل شود. چون تنها برخی مناطق محروم هستند که دائماً توسط دانشجویان و جامعه پزشکی فعالیت و خدمات رایگان دریافت می کنند و برخی مناطق متأسفانه اصلاً دیده نمی‌ شوند.

ایشان خاطر نشان کرد:هر اردوی جهادی که بخواهد در مناطق محروم شکل بگیرد باید شناسنامه کار را از طرف معاونت بهداشت استان و معاونت‌های دیگر دریافت کند. الحمدلله کمک‌های خوبی در این خصوص شده است و  قول‌هایی را هم توانسته ایم از معاونت غذا و دارو بگیریم. گرچه نماینده معاونت غذا و دارو

در این زمینه جایش خالی است. در این چارچوب تسهیلاتی در اساسنامه و آیین‌نامه سایت‌های جهادی هست که معاونت غذا و دارو برای به‌اصطلاح بروزرسانی داروها و یا جایگزین کردن داروهای ترمیمی میتواند نقش به سزایی داشته باشد.

حبیبی در پایان گفت: حضور نماینده سازمان هلال‌احمر در مناطق محروم بسیار اهمیت خواهد داشت و سازمان هلال‌احمر باید در مناطق محروم براساس  اولویت‌بندی بسته شده حضور داشته باشد. به طور مثال چند متخصص زنان نیاز است. که ما از بسیج جامعه پزشکی و بسیج دانشجویی و بسیج اساتید دعوت به عمل آورده ایم تا با کانون‌های خیریه و جهادیون این تقسیم بندها را با مشارکت یکدیگر انجام دهند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.