چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱

موفقیت دانشجویان دانشگاه ایران در دوازدهمین المپیاد علمی دانشجویان کشور

دکتر آنژیلا عطایی

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران موفق به کسب نتایج بسیار خوبی در حیطه های مختلف دوازدهمین المپیاد علمی دانشجویان کشور شدند.

به گزارش مفداایران به نقل از روابط دانشگاه؛ دکتر آنژیلا عطایی؛ عضو هیئت علمی دانشکده پزشکی گفت: از سال ۸۷ در دبیرخانه استعدادهای درخشان دانشگاه همراه دانشجویان بودم و در حال حاضر سرپرست المپیاد دانشگاه هستم. تا کنون دوازده دوره المپیاد برگزار و اولین المپیاد کشوری با سه حیطه شروع شد و به مرور حیطه ها دیگر اضافه شدند.
وی افزود: در حال حاضر المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی شش حیطه دارد و در مراحل انفرادی و گروهی برگزار می شود. امسال که دوازدهمین المپیاد علمی برگزار شد، یکسری تغییرات نسبت به سالهای گذشته داشت و آن تغییرات تحت تأثیر شیوع بیماری کرونا بود که باعث شد تاریخ برگزاری امتحانات تغییر کند و نحوه تدریس هم مقداری فرق می کرد.
دکتر عطایی با بیان این موضوع که به هر حال خیلی از تدریس ها به صورت مجازی برگزار می شد، گفت: خیلی خوشحالم که تیم دانشگاه علوم پزشکی ایران این مسابقه خیلی سخت را با موفقیت پشت سر گذاشت؛ اساتید و دانشجوها فرسوده نشدند و جنگیدند. چیزی که مهم تر از نتایج کسب شده، است.
سرپرست المپیاد دانشگاه خاطرنشان کرد: در هر شش حیطه نتایج بسیار خوبی به دست آمده است. در مرحله گروهی حیطه استدلال بالینی رتبه اول و سوم گروهی متعلق به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران بود.  همچنین در حیطه آموزش پزشکی رتبه اول گروهی و در حیطه مطالعات میان رشته ای رتبه دوم گروهی به دانشگاه علوم پزشکی ایران رسید.
وی افزود: نکته قابل توجه این است که در حیطه کارآفرینی فقط دو تیم از کل تیمها انتخاب شد و هیچ تیمی به عنوان تیم اول انتخاب نشدند که از آن دو تیم یکی از دانشگاه علوم پزشکی ایران بوده است.
دکتر عطایی با اشاره به اینکه که دانشجویان در مرحله انفرادی بسیار خوب امتحان را پشت سر گذاشتند و نتایج بسیار خوبی را کسب کردند، گفت: در حیطه استدلال بالینی مدالهای طلا، نقره و برنز کسب کردیم که خانم آرمیتا فرید موفق شد، مدال طلای استدلال بالینی را کسب کند.
همچنین در حیطه تفکر علمی در علوم پایه خانم فاطمه افراشته موفق شد مدال طلای کشوری را کسب کند و بالاترین نمره در مدالهای طلا متعلق به ایشان بود.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: در حیطه استدلال بالینی همانطور که عرض کردم غیر از مدال طلا، نقره، برنز؛ چندین دیپلم افتخار داریم. در حیطه آموزش پزشکی مدال برنز و دیپلم افتخار؛ در حیطه مدیریت نظام سلامت دو مدال نقره و در حیطه علوم پایه مدال طلا، نقره و دیپلم افتخار کسب کردیم.
وی با بیان این موضوع که در کل مدالهای خوبی توسط دانشجویان دانشگاه کسب شد؛ گفت: خوشحالم که دانشگاه علوم پزشکی ایران این نتایج و مدالها را کسب کردند؛ با وجود اینکه بیماری کرونا وجود داشت و خیلی از دانشجویان اینترن بیمارستانها بودند و همزمان شاید کشیک بخش کرونا هم بودند.
دکتر عطایی در پایان افزود: از دکتر کوهپایه زاده ریاست دانشگاه که همیشه حامی دانشجویان بودند؛ دکتر باقری فرد معاون آموزشی دانشگاه و دکتر مظاهری نژاد معاون سابق آموزشی دانشگاه که تا زمانی که بودند خیلی از دانشجویان المپیاد حمایت کردند؛ تشکر ویژه دارم. همچنین از دکتر بیتا مهروی؛ مدیر استعدادهای درخشان دانشگاه و مسئولان حیطه های المپیاد واقعا متشکرم.
وی خاطر نشان کرد: این موفقیت را نتیجه فعالیت تیمی می دانم که متشکل از اساتید برجسته دانشگاه، دانشجویان فعال، مدیران بسیار خوب و کارشناسان دبیرخانه استعدادهای درخشان بود که شبانه روز همکاری کردند.
خبرنگار : المیرا ترنیان 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.