چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲

افزایش ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان/افزوده شدن یک خوابگاه جدید با ظرفیت ۲۰۰ نفر

غلامرضا شیخی زنجان

مدیر امور عمومی و رییس اداره خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مصاحبه با مفدا زنجان اقدامات انجام شده در حوزه خوابگاه‌ها در سال جاری را تشریح کرد. وی از اضافه شدن یک خوابگاه به خوابگاه‌های دانشگاه با ظرفیت ۲۰۰ نفر خبر داد.

به گزارش مفدا زنجان، غلامرضا شیخی مدیر امور عمومی و رییس اداره خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان در مصاحبه با مفدا زنجان اقدامات انجام شده در حوزه خوابگاه‌ها درسال جاری را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه در سال جاری در حوزه خوابگاه‌ها اقدامات زیادی انجام شده است، اظهار داشت: در دانشگاه علوم  پزشکی زنجان ۴ هزار و ۷۵۰ دانشجو در حال تحصیل هستند که از این تعداد ۱۷۰۰ دانشجو در خوابگاه‌ها ساکنند و برای افزایش پذیرش دانشجویان در خوابگاه‌ها یک خوابگاه جدید به تعداد خوابگاه‌های دانشگاه افزوده شده است.

رییس اداره خوابگاه‌های دانشگاه در خصوص نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در خوابگاه‌ها افزود: در حال حاضر با شیوع بیماری کرونا برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی ظرفیت اتاق ها به ۲ نفر کاهش یافته و مواد ضدعفونی کننده برقی در همه خوابگاه‌ها نصب شده است. همچنین به طور مرتب و روزانه خوابگاه‌ها ضدعفونی و گند زدایی می‌شوند.

شیخی در ادامه با اشاره به اهم قدامات انجام شده در حوزه خوابگاه‌ها از جمله افزوده شدن یک خوابگاه جدید و تجهیز آن با ظرفیت ۲۰۰ نفر، دوجداره کردن پنجره‌های خوابگاه فرهنگ با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال، خرید ۶ دستگاه کولر آبی، خرید ۸ دستگاه اجاق گاز رومیزی، نصب دستگاه ضد عفونی کننده برقی در تمامی خوابگاه‌ها، خرید ۳۰ دستگاه جدید و تعمیر ۱۵ دستگاه یخچال برای خوابگاههای دانشجویی افزود: در کنار این موارد تعمیرات اساسی خوابگاه‌ها نیز ائم از تعویض سیستم لوله کشی، تعویض موکت، نصب کپسول‌های آتشنشانی، تعویض ایزوگام و بهسازی اتاق‌ها انجام شد.

اصلاح و بهسازی آشپزخانه مرکزی و خرید مواد غذایی به صورت مستمر همچنین تلاش برای مکانیزه کردن پخت غذا، خرید و نصب خط e۱ اینترنت پر سرعت، ارائه سرویس‌های نقلیه دانشجویی، نوسازی سیستم‌های گرمایشی وسرمایشی خوابگاه‌ها نیز از دیگر موارد صورت یافته جهت افزایش سطح رفاهی دانشجویان انجام پذیرفته است.

وی در ادامه در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه معاونت فرهنگی دانشجویی گفت: در معاونت فرهنگی دانشجویی نیز فعالیت‌های زیادی جهت بهبود سطح عملکرد کارکنان صورت یافته است که از جمله می‌توان به راه اندازی فیبر نوری برای معاونت فرهنگی، تامین وسیله نقلیه جهت سهولت در انجام امور اداری برای کارمندان،-همکاری با مدیریت فرهنگی در ایام و مناسبت‌های مختلف، همکاری با مدیریت مفدا جهت ساخت و بهره‌برداری استودیو مفدا، همچنین پیگیری مواردی چون، نوسازی ملزومات اداری ، ایجاد فضای سبز، احداث مهمان سرا برای مهمانان معاونت فرهنگی و همکاری با مدیریت دانشجویی جهت احداث خوابگاه متاهلی اشاره کرد.

خبرنگار: محسن فتحی کارشناس مفدا

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.