سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵

تقدیر از دو بهورز نمونه کشوری دانشگاه علوم پزشکی گناباد

تقدیر از دو بهورز نمونه کشوری دانشگاه  - گناباد

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد با اهدای لوح تقدیر وزیر بهداشت به طاهره زارع، بهورز خانه بهداشت زیرجان و جمیله باقری مقدم، مراقب سلامت مرکز جامع سلامت شماره ۲ از آنها به عنوان نمونه‌های کشوری تجلیل کرد.

به گزارش وب‌دا، مراسم تقدیر از بهورزان، مربیان و مراقبین سلامت نمونه کشور با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت بهداشت وزارت به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد.

دکتر نمکی در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد شهدای مدافع سلامت به خصوص بهورزانی که در مقابله با کووید ۱۹ جان سپردند، اظهار کرد: جا دارد از تلاش‌های شبانه روزی کارکنان شبکه‌های بهداشتی و روسای دانشگاه‌ها و معاونین شان و همکارانم در ستاد وزارت بهداشت که در حوزه پیشگیری و کنترل بیماری ها و همچنین توسعه زیرساخت های نظام سلامت از هیچ کوششی فروگذار نیستند، تقدیر کنم.

وی افزود: اگر از من بپرسند که کدام سرمایه ‌گذاری جمهوری اسلامی ایران سودمندترین بود، بدون شک خواهم گفت خانه‌ های بهداشت و اگر بپرسند، کدام تربیت‌شده نظام سلامت، موثرترین بود، بدون تردید می‌گویم بهورزان.

دکتر نمکی گفت: من همواره معتقدم که بهورز گرانبهاترین عنصر نظام سلامت است و اگر خانه بهداشت و بهورز نبود، امروز به عنوان موفق‌ ترین نظام سلامت در منطقه و در جهان اینگونه پرچم افتخار برنمی افراشتیم. بهورز، دروازه ‌بان نظام سلامت ما شد و ما توانستیم تمام شاخص‌های نظام سلامت را به حد اعلا ارتقا دهیم و بدون اغراق این اقدامات بدون بهورز و خانه بهداشت امکان پذیر نبود. چه پوشش ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون و چه کاهش مرگ و میرها در گروه‌های آسیب پذیر، امکان نداشت محقق شود.

آموزشگاه‌های بهورزی سرمایه‌ های بزرگ ملی هستند / ضرورت تقویت آموزشگاه‌های بهورزی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این آموزشگاه‌های بهورزی سرمایه‌ های بزرگ ملی هستند و خواهشم این است که برای تربیت بهورزانی که باید جایگزین بهورزان بازنشسته شوند، حتما این آموزشگاه‌ها را برپا نگه داشته و تقویت کنند. از شیوه‌های مجازی در آموزش‌ها کمک بگیرند. ما از تله مدیسین و دورا آموزی و دورا پزشکی باید کمک بگیریم. بهورزان ما باید در سیستم مجازی جایگاه خاص خودشان را پیدا کنند.

دکتر نمکی افزود: بهورزان ما باید برای تداوم و استمرار آموزش‌ های مجازی با آموزشگاه‌ های بهورزی حتما وصل شوند. تقاضا می ‌کنم که عزیزان ما در نظام شبکه و همچنین در معاونت بهداشت زیرساخت پیوست بهورزان ما را با مراکز آموزش مجازی کشور چه در دانشگاه‌ ها و چه در مراکز آموزش بهورزی، این نت ورک کشوری را به گونه‌ ای برقرار کنند که از طریق دورا آموزشی بتوانیم هم در خانه به عنوان یک پایگاه سلامت و از طریق موبایل این ارتباط را برقرار کنیم و هم با بهورزان ارتباط داشته باشیم.

وزیر بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: در این روزها همکاران من روزهایی را تجربه می ‌کنند که هیچ وزیری و همکاری در دو قرن اخیر چنین روزهایی را تجربه نکرده و درود بر شما که از این آزمایش و بلای تاریخی سرافراز بیرون می ‌آیید و امیدوارم با همین سربلندی این کار سخت را به پایان برسانید.

در پایان این مراسم دکتر صادقی نسب معاون بهداشت دانشگاه، ضمن تقدیر از تلاش‌های بهورزان و مراقبین سلامت، لوح تقدیر وزیر بهداشت را به بهورز نمونه کشوری خانم طاهره زارع (بهورز خانه بهداشت زیرجان) و مراقب سلامت نمونه کشوری خانم جمیله باقری مقدم (مراقب سلامت مرکز جامع سلامت شماره ۲ ) اهدا کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.