سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱

برگزاری جلسه "شورای قرآن و عترت و شورای امر به معروف و نهی از منکر" دانشگاه علوم پزشکی گیلان

قرآنی

جلسه "شورای قرآن و عترت و شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه علوم پزشکی گیلان" در راستای معارفه دبیر و اعضای شورای مرکزی کانون دانشجویی قرآن و عترت (ع) این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا گیلان، اولین جلسه معارفه دبیر واعضای شورای مرکزی کانون دانشجویی قرآن و عترت (ع)  با شورای قرآن و عترت دانشگاه با حضور دکتر غلامرضا عبدالله زاده مدیریت فرهنگی و فوق برنامه و حجت الاسلام و المسلمین سید محمود موسوی معاونت فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن خواه رییس اداره فوق برنامه و مسؤول شورای قرآن و عترت (ع) وفرج الله لایق برحق دبیر شورای قرآن و عترت ع و کارشناسان این شورا بصورت وبینار در فضای مجازی با موضوع بررسی فعالیت های کانون قرآن و عترت (ع) در زمینه های قرآن و عترت (ع)، امر به معروف و نهی از منکر و نماز برگزار شد.

 در این نشست مجازی دکتر غلامرضا عبدالله زاده مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه ضمن قدردانی ازتلاش های اداره قرآن دانشگاه اظهار کرد: حضور شما دانشجویان در کانون قرآن و عترت (ع) در حالی که در جبهه سلامت در حال تحصیل و خدمت به خلق خدا هستید نشان از آن دارد که شما درابتدای جوانی درراه صحیح گام برداشته اید و درمسیری قرار گرفته اید که با بهره مندی از دوبال تعهد و تخصص می توانید برای کشور عزیزمان مثمرثمر باشید.

وی ادامه داد: لازم است اعضای کانون قرآن و عترت دانشگاه در راستای فعالیت های مربوط به نماز وهمچنین امر به معروف و نهی از منکر که هم از دستورات الهی در قرآن کریم و سیره عترت (ع) بوده و هم از دستورالعمل های مهم مرکز قرآن و عترت وزارت است فعالیت داشته باشید.

حجت الاسلام والمسلمین حسن خواه نیز در ادامه این نشست با اشاره به نقش قرآن کریم در زندگی انسانها اظهار کرد: قرآن سفره ای است گسترده شده برای همه طبقات، یعنی یک زبانی دارد که این زبان هم زبان عامه مردم است و هم زبان فلاسفه و هم زبان عرفانی و هم زبان اهل معرفت و یقینا قرآن رحمتی برای تمام بشر است.

وی ادامه داد: تمسک جستن به قرآن راهی مطمن است و شما دانشجویانی که هم تحصیل می کنید و هم با قرآن ارتباط دارید مسیری بسیار خوب برگزیده اید.

فرج الله لایق برحق دبیر شورای قرآن وعترت دانشگاه علوم پزشکی نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اهمیت فعالیت های قرآنی در فضای دانشگاه ها افزود: انجام فعالیت‌های قرآنی در فضای دانشگاه‌ها که تربیت کننده مدیران آینده کشور هستند بسیار مهم است.

وی ادامه داد:  یکی از برنامه‌های قرآنی بسیار مهم معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزاری «جشنواره قرآن و عترت» است که به صورت سالانه برگزارمی‌شود. این جشنواره فضای پرشور و نشاط دانشگاه را معطر به رایحه دل‌انگیز قرآن و ائمه‌اطهار(ع) کرده و با رشته‌های متنوعی که در این جشنواره قرآنی تعریف شده است، همه سلایق موجود در دانشگاه امکان مشارکت در این جشنواره قرآنی را دارند.

دبیر شورای قرآن وعترت با تاکید براینکه فعالیت های مختلفی در طول سال در شورای قرآنی برگزار می شود گفت : برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی داخل و خارج از استان،انجام فعالیت های قرآنی مشترک با سایر تشکل ها و تجلیل از نفرات برتر و مقام آوران مسابقات قرآنی و فعالان قرآنی و فعالیت در زمینه های قرآنی در انجمن علمی و نشریات دانشجویی از مهمترین  برنامه های شورای قرآن وعترت دانشگاه می توان عنوان کرد.

لازم به ذکر است، در این جلسه دبیر و اعضای شورای مرکزی هریک به معرفی و بیان سوابق فعالیت ها  خودت پرداختند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.