سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸

برگزاری دومین نشست مدیران شعب دانشگاهی مفدا منطقه غرب کشور

مفدا

دومین نشست مدیران شعب دانشگاهی مفدا منطقه غرب کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، دومین نشست مدیران شعب دانشگاهی مفدا منطقه غرب کشور به صورت ویدئو کنفرانس و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با حضور مدیران شعب دانشگاهی غرب کشور در بستر فضای مجازی برگزار شد.

مدیر مفدا کردستان به عنوان دبیر منطقه غرب در ابتدای این نشست مجازی، با اشاره به اهمیت رسانه گفت: امـروزه وسایل ارتباط جمعی در تمام کشورهای دنیا نقش حساس و مهمی را در زمینه‌های مختلف از جمله سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایفا می‌کنند.

نگین پرتوی در ادامه افزود: رسانه‌های گروهی نقش مهمی در انتقال مفاهیم برعهده دارند تا جایی که دانشمندان در تقسیم‌بندی مراحل تاریخی تمدن بشر، آن را لحاظ کرده‌اند و برای نمونه آلوین تافلر تمدن بشری را به سه مرحله کشاورزی، صنعتی و مرحله فراصنعتی یا عصر ارتباطات و اطلاعات تقسیم می‌کند و در عصر فراصنعتی، قدرت در دست کسانی است که شبکه‌های ارتباطی و اطلاعاتی را با توجه به نقش رسانه در توسعه سیاسی و اجتماعی و با تأکید بر جامعه برعهده دارند.

پرتوی همچنین به شیوه ارزیابی فصلی پایگاه‌های خبری مفدا اشاره کرد و گفت: این ارزیابی قطعاً می‌تواند به بهبود عملکرد مفدا کمک کند و ما را در مسیر اجرایی شدن صحیح قواعد و اصول رسانه قرار دهد.

در ادامه این نشست، دبیر شورای هماهنگی مناطق کشور گفت: به طور طبیعی مواردی در شیوه ارزیابی، نمره دهی و امتیازدهی دانشگاهی‌ و کارگاه‌های خبری و اطلاع‌رسانی مفدا انجام می‌شود، که می‌توان آنرا از دلایل برگزاری این نشست برشمرد.

به نقل از مفدا کردستان، فندرسکی در ادامه اظهار داشت: در ارزیابی‌ها و بررسی‌هایی که انجام می‌شود مشکلاتی وجود دارد که با پرداخت به آنها، با ثبت این موارد و مطرح کردن آنها در نشست شورای هماهنگی که به زودی برگزار می‌شود به حل این اشکالات خواهیم پرداخت.

کد خبرنگار؛ ۰۵۱۰۱۰۱

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.