دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳

گفتگو با برگزیده سفیر نور بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت؛

قرآن کریم صبر در برابر سختی ها و مشکلات را در زندگی به ما می آموزد

سفیر برگزیده جشنواره قرآن وعترت

فاطمه شفیعی دانشجوی کارشناسی مامایی و عضو شورای مرکزی کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در جمع سه نفر برتر سفیران نور بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی قرار گرفت.

به گزارش مفدا جیرفت ،سفیران نور همزمان با برگزاری بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد فرم مربوطه را در سامانه جشنواره تکمیل و گزارش فعالیت های خود را به دبیرخانه ارسال نمودند که پس از بررسی گزارش های ارائه شده، سه نفر به عنوان نفرات برتر اعلام شدند. در ادامه مصاحبه مفدا جیرفت را با این فعال حوزه قرآن و عترت می خوانیم.

 یک توضیح اجمالی درمورد سفیران نور جشنواره قرآن و عترت بدهید؟

جشنواره قرآن و عترت وزرات بهداشت ، درمان ، آموزش پزشکی با هدف انس بیشتر دانشجویان ، اساتید و کارکنان از هر دانشگاه تعدادی را به عنوان  سفیران نور انتخاب کردند که در همین راستا کارشناس قرآنی به همراه سفیران نور ضمن معرفی و اطلاع رسانی در مورد جشنواره ، دانشجویان ، اساتید و کارکنان را به صورت حضوری  به ثبت نام در جشنواره دعوت می کردند. تبلیغ سفیران برای مشارکت در  جشنواره به صورت حضوری و غیرحضوری (در ایام شیوع کرونا به صورت تلفنی و از طریق پیام رسان ) ،اطلاع رسانی در شبکه های مجازی ، تهیه کلیپ معرفی جشنواره ، ثبت نام  افراد در سایت جشنواره و طراحی پوستر و نماهنگ و ....صورت گرفت که در پایان همه سفیران گزارشی از فعالیت های خود را ثبت کردند و سفیران برگزیده انتخاب شد.

چه حسی دارید از اینکه اسم شما و دانشگاه جز سه نفر برتر کشور هست؟

احساس خوبی دارم ازاینکه  که توانسته ام در راه قرآن گام های مثبتی بردارم و کسب مقام اول  در "جشنواره ملی فرهنگی نماز، نیایش، کرونا" خوشحالی ام را دوچندان کرد. ناگفته نماند دانشگاه ما افراد موفق بسیاری در زمینه های مختلفی دارد که این مایه افتخار ما دانشجویان می باشد.

چه عامل یا عواملی را باعث موفقیت خود میدانید؟

قطعا هیچ وقت نمیشه موفقیت رو به خودمان تنها نسبت بدیم هر کاری را اول با کمک خدا شروع  می کنیم و در هر حال اگر لطف خدا نباشه هیچ کاری ، نمیشه کرد بعد از آن دعای خیر خانواده و تلاش های بی وقفه مسئولین دانشگاه.

اینگونه فعالیت های قرآنی چه تاثیری روی زندگی شخصی و اجتماعی شما داشته است؟

مهم ترین نقشی که قرآن توانسته با آن عظمتش در زندگی ما داشته باشد ایجاد صبر در برابر سختی ها و مشکلاتی است که روز مره با آن مواجه می شویم و چه بسا موانعی که با حضور قرآن از سر راه  برداشته شده اند.

اگر صحبتی در آخر با دانشجویان دارید بفرمایید؟

امیدوارم که ان شاءالله حضور واقعی قرآن در دانشگاه ها  و در میان دانشجویان نسبت به گذشته بیشتر و بیشتر شود و به یقین کسانی که در این راه قدم برمی دارند ضرر نخواهند کرد.

در پایان از زحمات و تلاش های گرانقدر برگزار کنندگان بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت ، کارشناس قرآن و عترت دانشگاه و حوزه معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه تشکر می کنم که در این شرایط شیوع بیماری کرونا از هیچ کوششی در را ه گسترش فرهنگ قرآن وعترت وبرگزاری جشنواره قرآنی هدهد دریغ نکردند.

بیشتر بخوانید:

سفیران نور برگزیده ی بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت هدهد دانشگاهیان وزارت بهداشت اعلام شدند

خبرنگار: سیدابوالفضل موسوی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.