دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸

برگزاری کارگاه آموزشی و توجیهی ویژه فعالان نماز، امربه معروف و کمیته انطباق

انطباق

کارگاه آموزشی و توجیهی با موضوعات نماز، امربه معروف ونهی ازمنکر، انطباق، اخلاق، رفتار و پوشش حرفه ایی و رعایت حریم خصوصی بیمار برای رابطین ستاد اقامه نماز، امر به معروف، وکمیته انطباق و فعالان این سه حوزه در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی استان چهارمحال و بختیاری برگزار گردید.

به گزارش مفدا شهرکرد، این کارگاه نیمروزه بصورت وبینار برای گردید بیش از۷۰ نفر از مدیران، رابطین، فعالان حوزه انطباق، نماز، امر به معروف و نهی از منکر و اخلاق حرفه ایی در مراکز درمانی و بیمارستانی استان توسط معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برگزار گردید.
حجت الاسلام احمدی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان چهارمحال و بختیاری در این کارگاه آموزشی، در راستای مبانی امر به معروف و نهی ازمنکر، ارزش و جایگاه این دو فریضه الهی، روش ها و مراتب امر به معروف درسطح جامعه بخصوص دانشگاه علوم پزشکی براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مطالبی را بیان کردند.
حجت الاسلام صغیرا مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه ضمن تشکر از رابطین اقامه نماز، این فریضه الهی را اصل بنیادین و سازنده در جامعه و اساس کار همه فعالان فرهنگی، امر به معروف و اخلاق حرفه ایی قلمدادکرد و افزود: نماز، قدرت بازدارندگی از منکرات و رفتارهای سوء را در پی دارد و ضروری ست رابطین و یاوران امر به معروف و انطباق برای انجام شایسته تر وظایف خود از این فریضه و احیاء آن در مراکز کمک بگیرند.
معاون فرهنگی و امور دانشجویی و دبیر کمیته انطباق نیز در این کارگاه آموزشی، این قشر را بازوان پرتوان دانشگاه و معاونت در اجرای هر چه بهتر انطباق و اخلاق حرفه ایی در بیمارستان ها معرفی کرد.
دکتر طهماسبیان از همه رابطین حوزه های سه گانه خواست که به رعایت انطباق وحریم خصوصی بیمار و اخلاق حرفه ای به عنوان مصادیق مهم و ارزشمند امر به معروف در دانشگاه و بیمارستان ها توجه شود.
وی با اشاره به دستورالعمل حقوق گیرندگان خدمت و دستورالعمل کمیته انطباق، راهکارها و روش های اجرا و رعایت هر چه بهتر انطباق در مراکز درمانی، حفظ حریم خصوصی بیمار و جلب رضایت از بیمار در مواقع ضروری که امکان اجرای انطباق وجود ندارد مطالبی را تشریح نمود.  در ادامه نیز سیدشهاب الدین احمدی دبیرشورای انضباطی دانشگاه در راستای رعایت پوشش و اخلاق حرفه ای در مراکز درمانی بر اساس شیوه نامه انضباطی و دستورالعمل پوشش و رفتارحرفه ای توسط دانشجویان بخش ها، مواردی را برای شرکت کنندگان در این وبینار بیان کرد. وی از مدیران و رابطین خواست: در راستای کمک به نهادینه شدن قانون و اخلاق در بیمارستان ها و رعایت پوشش و رفتار حرفه ای توسط دانشجویان بالینی در مراکز درمانی همکاری کنند. احمدی در ادامه گفت: در صورت مشاهده هر گونه تخلفات احتمالی در این حوزه، ضمن رعایت مراتب امر به معروف و نهی از منکر و برخورد اصلاحی با اخلاق شایسته و دلسوزانه، موارد لازم را با حفظ حرمت و اصل محرمانگی به دبیرخانه شورای انضباطی گزارش نمایند. شایان ذکر است: درپایان این کارگاه از کلیه رابطین و فعالان این سه بخش تجلیل وقدردانی شد وعنوان شد که لوح های تقدیر وکارتهای هدیه برای افرادتجلیل شده ارسال خواهدشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.