دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛

شناسایی ۵ بیمار مبتلا به ویروس جهش یافته در استان

دکتر کشمیری

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان در مورد سوش جدید ویروس کرونا گفت: متاسفانه تا کنون ۵ مورد ابتلا به ویروس جهش یافته در شهرستان‌های دیلم، بوشهر، کنگان و عسلویه در استان بوشهر شناسایی شده است.

به گزارش مفداب وشهر به نقل از وبدا، دکتر سعید کشمیری اظهار کرد: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از مرز ۲۰ هزار نفر در استان گذشته است و تا کنون ۸۸۵نفرفوتی در استان بوشهر داشته‌ایم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بررسی روند بیماری در ۳ هفته اخیر بیان کرد: گرچه در سه هفته گذشته روند افزایشی و شیب تندی در موارد ابتلا و بستری داشتیم ولی اکنون وضعیت استان در یک حالت ثبات قرار گرفته است.
وی افزود: روزانه قریب به ۸۰۰ تست انجام می‌شود که معمولا ۱۰ درصد این افراد یعنی روزانه حدود ۸۰ نفر مبتلای جدید شناسایی می‌شود.
دکتر کشمیری در خصوص موارد شناسایی شده به ویروس جهش یافته در استان بوشهر گفت: با ورود یک مسافر از استان خوزستان به استان بوشهر، این فرد قریب به ۱۵ نفر از اعضای خانواده خود را آلوده کرده بودکه اکنون شناسایی شده است.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان خاطر نشان کرد: ۵ فرد مبتلا به ویروس جهش یافته اکنون در قرنطینه و تحت مراقبت و نظارت هستند و حال عمومی خوبی دارند.
وی در مورد اجرای طرح شهید سلیمانی شرح داد: با اقدامات انجام شده در طرح شهید سلیمانی در مدت زمان کوتاهی تمامی موارد تماس با فرد بیمار شناسایی شده که در بین افراد مبتلا تست نوزاد ۱۷ ماه این خانواده هم مثبت شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه سرعت انتشار ویروس جهش یافته چندین برابر بیشتر و سریعتر ازنمونه قبلی است، گفت: یک فرد مبتلا می تواند تعداد زیادی از افراد را درگیر کند که باید برای کنترل این بیماری نهایت دقت را داشته باشیم.
دکتر کشمیری ضمن تشکر از فرمانداران شهرستان های دیلم و گناوه اظهار کرد: به دلیل همجواری با استان خوزستان علت به تاخیر افتادن انتقال آلودگی به استان بوشهر به دلیل محدودیت‌های اعمال شده در شمال استان می باشد که شاهدبوده‌‍‌ایم در هفته گذشته افزایش فوتی نداشته‌ایم.
وی افزود: باید از هرگونه تجمع اعم از شادی و عزا و مراسمات مذهبی جلوگیری گردد و باید برای جلوگیری از ایجاد خیز سوش جدید بیماری دراستان محدودیت ها را تشدید کنیم.
وضعیت بیماری در شهرستان های مختلف استان
دبیرستاد مقابله با کرونا در استان گفت: شهرستان بوشهر پس از آخرین رشد بیماری رو به کاهش هست و همچنین شهرستان تنگستان کاهش خیلی خوبی را داشته هرجند نشانه‌هایی از افزایش مبتلایان را در این شهرستان شاهد هستیم.
دکتر کشمیری اظهار کرد: شهرستان دشتی اکنون به رنگ آبی، شهرستان جم در حال کنترل و شهرستان دشتستان در حالت ثبات است ولی به علت وسعت زیاد و همچنین رفت و آمدهای زیاد باید دقت لازم را داشته باشیم.
وی افزود: شهرستان دیلم به دلیل همجواری با استان خوزستان در معرض خطر زیادی است که باید اقدامات لازم انجام شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مورد شهرستان عسلویه گفت: با وجود محیط کارگری، خوابگاهی و همچنین شناسایی مورد ابتلا به ویروس جهش یافته باید در این شهرستان نهایت دقت و کنترل انجام شود.
دکتر کشمیری شرح داد : در شهرستان گناوه در هفته گذشته شاهد افزایش موارد بستری و فوتی بوده ایم که با توجه به مهمانپذیر بودن و بازار، اکنون کنترل شده است ولی باید اقدامات لازم برای افزایش مجدد این بیماری انجام گیرد.

 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.