یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۳

با میزبانی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛

دهمین نشست دبیران تربیت بدنی مناطق ده گانه دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد

نشست مدیران تربیت بدنی مناطق دهگانه دانشگاه های علوم پزشکی در سالن فارابی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی

دهمین نشست دبیران تربیت بدنی مناطق ده گانه دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور امروز (یکشنبه) با حضور معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت، روسای ادارات ورزش قهرمانی و ورزش های همگانی وزارت بهداشت و دبیران تربیت بدنی مناطق ده گانه دانشگاه های علوم پزشکی کشور، در دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی برگزار شد.

  به گزارش مفداعلوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، در ابتدای این نشست، مهندس خدابنده لو مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت ضمن خیرمقدم به دبیران شرکت کننده که با توجه به شرایط کرونایی و رعایت پروتکل های بهداشتی در این نشست شرکت کردند، از فرصت بدست آمده برای دیدار با دبیران تربیت بدنی مناطق ابراز خوشنودی کرد و گفت: برنامه ما این است، کارهایی که در سال ۹۹ با توجه به شرایط کرونایی کشور اجرا شده، با هم مرور کنیم و از نظرهای دبیران تربیت بدنی دانشگاه های علوم پزشکی کشوراستفاده کرده و برای تدوین برنامه های سال بعد، تبادل نظر داشته باشیم.

    وی از معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و مدیر تربیت بدنی این دانشگاه که میزبانی این نشست کشوری را بعهده گرفته اند، تشکر و قدردانی کرد.

   در ادامه، مهدی مقدم منش رئیس اداره ورزش قهرمانی دانشجویان وزارت بهداشت به معرفی دبیران تربیت بدنی دانشگاه های علوم پزشکی کشور که در این نشست شرکت کردند، پرداخت.

   دکتر حسن شاکری معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی نیز طی سخنانی ضمن خیرمقدم به همه شرکت کنندگان، از آنان تشکر کرد که برغم وجود اپیدمی بیماری کرونا در کشور، دغدغه فعالیت ورزشی و تربیت بدنی دانشجویان را دارند و برای پیشرفت آن پیگیری می کنند.

   وی به اهمیت ورزش در سلامتی انسان اشاره کرد و افزود: ورزش بر همه ابعاد سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی انسان تاثیرگذار است، بویژه در شرایط کرونایی کشور که دانشجویان با خانه نشینی و استرس روبه رو بودند، ورزش،  عوارض روانی و اجتماعی این شرایط را کاهش می دهد.

   معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، توصیه کرد: در برنامه هایی که برای فعالیت های ورزشی دانشجویان پیش بینی می شود، طیف گسترده ای از ورزش ها را در نظر داشته باشید تا همه علاقه ها و استعدادها را شامل بشود.

   دکتر شاکری تصریح کرد: علائق و استعدادهای دانشجویان با هم متفاوت است و بخشی از وظیفه ما پرورش استعدادهای آنان است و برنامه های تربیت بدنی نباید فقط به چند رشته اصلی خلاصه شود، بلکه انواع ورزش ها را در بربگیرد تا افراد بیشتری بتوانند با توجه به سلیقه و علاقه خود در این برنامه ها شرکت کنند.

   وی تاکید کرد که فعالیت های ورزشی می تواند حال خوبی را برای دانشجویان ایجاد کند، جریان خون در مغز را سبب شده و مشکلات حافظه و روان افراد را برطرف کند. و لذا، برای جلب مشارکت بیشتر دانشجویان در این فعالیت ها، از ایده های پژوهشی، نظرهای ذینفعان و پیشنهادهای دانشجویان استفاده شود.

   معاون فرهنگی – دانشجویی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، به معرفی کوتاهی از این دانشگاه پرداخت و گفت که این دانشگاه ۲۲ گروه آموزشی و ۸ مرکز تحقیقات دارد که در سه حوزه سلامت " توانبخشی، سلامت اجتماعی و سلامت روانی " فعالیت می کنند و اگر نیاز به انجام طرح های پژوهشی در زمینه تربیت بدنی باشد، می توانید روی توانمندی علمی و تخصصی این دانشگاه حساب کنید و کارهای مشترکی را به انجام برسانیم.

   در ادامه این نشست، دکتر کوشکی رئیس اداره ورزش های همگانی وزارت بهداشت با اشاره به سخنان دکتر شاکری معاون دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، و ابراز خوشنودی از نظرهای ایشان که معتقدند، دانشجویان در بحث تربیت بدنی، نیازمند رویکردهای نوین هستند، گفت: تغییرات جهانی بسمتی است که شاید در عرض شش ماه، یک فکر کهنه بشود و فکر جدیدتری جایگزین آن شود و امیدوارم این، آغازی باشد برای همکاران تربیت بدنی که همه در دانشگاه ها فعال و پویا هستند و می تواند زمینه ساز این باشد که ما در مناطق مختلف کشور که می توانند برنامه های خوبی را انجام بدهند و برای منطقه ایده ها و خلاقیت هایی را بکار ببرند، بتوانیم برای کل دانشگاه ها به شیوه های نو اجرا کنیم و این برای برنامه های ما می تواند خیلی مفید و موثر باشد.

   وی افزود: با توجه به شرایطی که در ایران و جهان پیش آمده، ما هم بتوانیم با برنامه هایی که تاکنون اجرا شده و خواهیم داشت، بر این شرایط غلبه کرده، دانشجویان و دوستان را به روش های مختلف، به انجام فعالیت های ورزشی تشویق کنیم و ان شاالله با کمک و حمایت جنابعالی (دکتر شاکری) نیز برای برخی از مسایل در این منطقه راهگشا باشیم.

   در ادامه این نشست، همه دبیران تربیت بدنی مناطق ده گانه و همچنین مسئولان تربیت بدنی دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی، ضمن مروری بر فعالیت های انجام شده طی سال ۹۹، پیشنهادها و درخواست های خود را مطرح کردند که متعاقبا اطلاع رسانی می شود.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.