یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶

فراخوان جشنواره عکس، فیلم و نمایشگاه روایت همدلی

روایت همدلی

به منظور ماندگاری روایت تصویری تلاش‌ها و جان نثاری مدافعان سلامت بعنوان پیشگامان خط مقدم مقابله با کرونا و همچنین مردمی که جانانه به میدان آمدند و با حمایت و همدلی خود عبور از این بحران را ممکن کردند؛ جشنواره ملی عکس، فیلم و نمایشگاه با عنوان «روایت همدلی» برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا جیرفت ، این جشنواره با هدف مستند سازی همه گیری کرونا بعنوان بزرگترین چالش قرن اخیر حوزه سلامت، نگاهداشت تلاش‌های ارزشمند مدافعان سلامت، ثبت همراهی و همدلی مردم برای رفع این بحران و انتقال تجربیات و مدیریت دانش بعنوان سندی برای آیندگان برگزار شده است.

در روزگار ما، بحرانی  به نام همه گیری کرونا؛ جهان را متاثر کرده و لحظاتی دشوار و جانکاه برای مردمان رقم زده است. کرونا همانند هر واقعه ی تلخ دیگر ،با گذر زمان و با صبر و تحمل و تدبیر خواهد گذشت؛ در کنار همه تلخی ها و نامهربانی های این حادثه سخت؛ کسانی بودند که با ایثارگری و از جان گذشتکی صحنه هایی زیبا، دلنشین و آسمانی خلق کردند که برای همیشه در حافظه تاریخی ماندگار خواهد شد.

عکس و فیلم ، ثبت لحظاتی  است که با گذشت زمان خاطره می شود.صامت مصوتی است که در چشم بر هم زدنی با هر زبانی سخن می گوید و مرزهای قراردادی را با پیوند چشم و دل و احساس در می نوردد و بر جان هر بیننده می نشیند.

از آغاز پیدایش هنر عکاسی و هنر هفتم تاکنون، رخدادهای بسیاری در قاب زمان ثبت شده است. اشک ها و لبخند های بی شماری  در نقطه طلایی کادر دوربین جای گرفته  تا زودتر بر دل مخاطب بنشیند.

سند ماندگاری که جنگ ها و پیروزی ها، زخم و دردها، تولد ها و مرگ ها، جاذبه های طبیعی و میراث فرهنگی و  تاریخی، آداب و رسوم اقوام و قبایل و ملل، حوادث طبیعی و غیر طبیعی  و….را ماندگار می کند عکس و فیلم  است.

به همین منظور مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در نظر دارد برای ماندگاری روایت تصویری  تلاش ها و جان نثاری مدافعان سلامت بعنوان پیشگامان خط مقدم مقابله با کرونا و همچنین مردمی که جانانه به میدان آمدند و با حمایت و همدلی خود عبور از این بحران را ممکن کردند؛ جشنواره عکس، فیلم و نمایشگاه «روایت همدلی» را برگزار می کند.این جشنواره در سطح دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور و سازمان های تابعه وزارت بهداشت  با اهداف و شرایط زیر برگزار می شود.

اهداف جشنواره؛

مستند سازی همه گیری  کرونا بعنوان بزرگترین چالش قرن اخیر حوزه سلامت

نگاهداشت تلاش های ارزشمند مدافعان سلامت

ثبت همراهی و همدلی مردم برای رفع این بحران

نتقال تجربیات و مدیریت دانش بعنوان سندی برای آیندگان

شرایط  و نحوه ارسال آثار؛

شرکت برای عموم همکاران وزارت بهداشت و دانشگاه ها / دانشکده های علوم پزشکی و دانشجویان این دانشگاه ها آزاد است.

شرکت کنندگان می توانند حداکثر تعداد ۵ تک عکس و یک مجموعه عکس شامل ۴ تا ۶ عکس به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

عکس های ارسالی با ذکر مشخصات ؛ نام و نام خانوادگی عکاس و فیلمساز / کد ملی / تحصیلات/ نام شهر یا استان/ مکان سوژه عکس و فیلم/ به آدرس @webdafestival در شبکه اجتماعی تلگرام ارسال شود.

عکس‌ها می بایست با فرمت jpeg در اندازه‌ی، ضلع کوچک حداقل ۲۵۰۰ پیکسل و حداکثر حجم فایل ۱۰مگابایت، بارگذاری شوند. ارسال عکس های گرفته شده با گوشی موبایل بلامانع است. (حداقل رزولوشن عکس های موبایلی باید از ۸ مگاپیکسل کمتر نباشد).

فیلم های ارسالی در قالب مستند و داستانی، کوتاه و بلند، موبایلی، تیزر با کیفیت HD و FULL HD باشد.

ارسال آثار ویدئویی در قالب DVD، فلش و یا هارد به آدرس دبیرخانه جشنواره ، فیلم هایی که از لحاظ فنی و کیفی فاقد استانداردهای لازم باشند از جشنواره حذف میشوند.

ویرایش عکس در حد اصلاح نور و رنگ و کراپ تا آنجایی مجاز است که به اصالت عکس خدشه‌ای وارد نکند. دبیرخانه‌ از پذیرش عکس‌های فتومونتاژ، کولاژ، پانوراما و HDR معذور است.

عکس‌ وفیلم های ارسالی، نباید دارای امضای عکاس، پاسپارتو، حاشیه، تاریخ، واترمارک، لوگو یا هرنشانه‌ی تصویری باشند.

عکس‌ و فیلم ها باید دارای عنوان بوده و اطلاعات مربوط به مکان و زمان عکس‌برداری در هنگام بارگذاری در سایت در قسمت توضیحات درج شوند.

از نظر برگزار کننده، ارسال کننده‌ی عکس و فیلم مالک اثر شناخته می‌شود. هرگونه مسئولیت ناشی از آن و پاسخگویی به پیامدهای حقوقی ناشی از آن با ارسال کننده‌ی اثر خواهد بود.

برگزارکننده حق استفاده از عکس‌ و فیلم های پذیرفته شده را برای چاپ و پخش در کتاب، بروشور و انتشارات و نشر در فضای مجازی و رسانه ها، با ذکر نام عکاس و فیلمساز برای خود محفوظ می‌دارد.

ارسال آثار به معنای پذیرش تمامی مقررات این جشنواره و تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی نشده با برگزارکننده است.

گواهی شرکت و تقدیرنامه به آثار راه یافته و منتخب ارائه می گردد.

موضوعات:

کرونا و مدافعان سلامت

کرونا و همدلی مومنانه

کرونا ، فناوری و نوآوری

کرونا ، دانشجو و دانشگاه

کرونا و تحریم های ظالمانه

کرونا و خانواده مدافعان سلامت

طرح شهید حاج قاسم سلیمانی

کرونا و برنامه ی ” هر خانه یک پایگاه سلامت “

در خانه بمانیم

شهدای مدافع سلامت

من ماسک می زنم

کرونا و دورکاری

کرونا و فضای مجازی

آخرین مهلت  ارسال آثار؛

آخرین مهلت ارسال آثار تا تاریخ15 اسفند  است که پس از آن آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره توسط هیات داوران مورد ارزیابی قرارگرفته و به نفرات برتر هدایای نفیسی اهدا خواهد شد. همچنین این آثار در مجموعه ای با نام «روایت همدلی» چاپ و منتشر خواهد شد.

آدرس دبیرخانه:

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی کشور، دبیر خانه جشنواره عکس و نمایشگاه «روایت همدلی»

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.