یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷

با هدف بررسی وضعیت رفاهی، ورزشی و سلامت روان دانشگاه؛

مسئولان حوزه دانشجویی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی ارومیه بازدید کردند

بازدید

رییس اداره تربیت بدنی دانشجویان وزارت بهداشت، گفت: تیم اعزامی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با هدف پیگیری و بررسی اوضاع رفاهی، ورزشی و سلامت روان دانشجویان از دانشگاه علوم پزشکی ارومیه بازدید کردند. این بازدید در ادامه سفر استانی سال گذشته دکتر لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت صورت گرفت.

مهدی مقدم‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا، با بیان این مطلب افزود: تیمی از کارشناسان و مسؤولان معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از جمله دکتر فرهاد طارمیان رئیس اداره مشاوره و سلامت روان، علی حسین رضایی کارشناس این اداره و نیز فرزانه صدیق سرچشمه کارشناس امور دانشجویی روز دوشنبه هفته جاری با هدف بررسی و پیگیری مسائل مربوط به حوزه دانشجویی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و همچنین بازدید از از خوابگاه‌های دانشجویی و  سالن ورزشی چندمنظوره در دست ساخت این دانشگاه و نیز  بررسی وضعیت سلامت روان دانشجویان رزیدنت، راهی ارومیه شدند.

وی خاطرنشان کرد: این بازدید به دستور مهندس رحمان خدابنده لو مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت و در تکمیل سفر سال گذشته دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با هدف بررسی وضعیت رفاهی، خوابگاهی، تغذیه، ورزشی و مشاوره و سلامت روان دانشجویان این دانشگاه صورت گرفت.

رئیس اداره تربیت بدنی دانشجویان وزارت بهداشت گفت: پیرو بازدیدی که  سال گذشته دکتر لاری معاون وزیر بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی ارومیه داشتند، کمک‌هایی از سوی معاونت به دانشگاه تزریق شد. سفر اخیر ما به ارومیه، با هدف پیگیری و بررسی طرح‌های در دست اجرا در این دانشگاه بود تا در جریان روند پیشرفت امور و فعالیت‌های صنفی و رفاهی دانشگاه قرار بگیریم. خوشبختانه طی بازدیدی که از این دانشگاه به عمل آمد، روند رو به رشدی را در زمینه تکمیل بهسازی و نوسازی خوابگاه‌های دانشجویی و احداث سالن چند منظوره و نیز فعالیت در بخش مشاوره و سلامت روان دانشجویان شاهد بودیم.

وی با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی احداث پروژه سالن ورزشی چند منظوره دانشگاه علوم پزشکی ارومیه که در جوار خوابگاه‌های دانشجویی دخترانه بوستان و گلستان قرار دارد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تکمیل ۸۰ درصدی ساخت این طرح ورزشی، می‌توان در آینده نزدیک شاهد یک سالن ورزشی چند منظوره استاندارد  برای استفاده دانشجویان علوم پزشکی باشیم. پیشرفت خوبی در زمینه احداث این طرح عمرانی صورت گرفته است. باتوجه به اینکه مرداد ماه امسال کلنگ احداث این سالن ورزشی به زمین زده شد، خوشبختانه روند رو به رشدی در تحقق این طرح مشاهده می‌کنیم و این موضوع نشان‌ می‌دهد که مسؤولان دانشگاه به خصوص دکتر جواد آقازاده رئیس دانشگاه، نسبت به پیگیری و تحقق این طرح، اهتمام ویژه‌ای داشته‌اند.

مقدم‌منش افزود: سالن ورزشی چند منظوره در دست احداث دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، در محدوده دو خوابگاه دخترانه با ظرفیت بیش از یک‌هزار دانشجو، قرار دارد و با توجه به فضای سرپوشیده این سالن ورزشی، امکان استفاده از فضاهای این مجموعه ورزشی برای دانشجویان دختر، به خوبی فراهم خواهد شد. این سالن چند منظوره ورزشی قابلیت برگزاری رشته‌های مختلف ورزشی از جمله ورزش‌های توپی نظیر فوتسال، والیبال، بسکتبال و... را برای دانشجویان امکان پذیر می‌کند و با بهره‌برداری از این طرح، می‌توان آینده خوبی در زمینه فعالیت‌های ورزشی دانشجویان این دانشگاه ترسیم کرد.

بازدید از پروژه در دست احداث  ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

رئیس اداره تربیت بدنی دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به بازدید از پروژه در دست احداث ساختمان ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه گفت:  این ساختمان حدود ۵۰ درصد رشد فیزیکی داشته و در آینده ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه خواهد شد و همه ادارات معاونت‌ها از جمله معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به این ساختمان منتقل خواهد شد. همچنین فضاهای مربوط به فعالیت فعالان نهادهای دانشجویی از جمله کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی، نشریات دانشجویی، شوراهای صنفی، تشکل‌های اسلامی و انجمن‌های ورزشی نیز با تکمیل این پروژه، به این ساختمان انتقال داده  می‌شود؛ با این کار، مشکل فضاهای فیزیکی فعالان نهادهای دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه مرتفع می‌شود و آنها صاحب فضای فیزیکی مناسب برای انجام امور مربوطه خواهند شد. به گفته دکترآقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه این ساختمان، اواسط سال آینده تکمیل، تجهیز و به بهره‌برداری خواهد رسید و همه معاونت‌های دانشگاه به این مکان، انتقال می‌یابند.

این مقام مسؤول همچنین با اشاره به بازدید از خوابگاه‌های دانشجویی از جمله خوابگاه متاهلین دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، اظهار کرد: طی بازدیدی که از دو  بلوک خوابگاه متاهلی این دانشگاه انجام شد، به خوبی مشخص بود روند بازسازی و تجهیز یکی از بلوک‌های خوابگاهی رو به رشد است اما بلوک دیگر نیاز به تخصیص اعتبارات دارد که امیدوارم با بررسی‌های انجام شده و حمایت‌های مسؤولان مربوطه، این مشکلات در زمینه اسکان دانشجویان متاهل، مرتفع شود.

وی گفت:‌ در مجموع، اقدامات و فعالیت‌هایی که مسؤولان و مدیران ارشد دانشگاه از یک سال گذشته تاکنون، در زمینه به امور دانشجویی، صنفی، رفاهی و ورزشی انجام داده‌اند، رو به رشد و امیدوار کننده بود. بدون شک با حمایت‌های مالی و کمک‌های اعتباری از سوی ستاد و همچنین ریاست دانشگاه، اواسط سال آینده، این طرح‌ها که در دست اقدام است، به بهره‌برداری می‌رسد.

مقدم منش یکی از نیازهای این دانشگاه در زمینه تربیت بدنی را لزوم احداث استخر سرپوشیده برای کارکنان این دانشگاه ذکر کرد و گفت: با توجه به فضاهای مناسب برای احداث استخر، طی جلسه‌ای با ریاست دانشگاه، پیشنهاداتی مبنی بر ساخت استخر سرپوشیده برای استفاده دانشگاهیان دانشگاه کردیم تا از طریق اعتبارات لازم از سوی استانداری، حمایت‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی و منابع دیگر، این استخر در جوار دو خوابگاه دخترانه بوستان و گلستان و  سالن ورزشی در دست احداث، ساخته شود.

او ضمن تقدیر از مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه به خاطر پیگیری و اجرای طرح‌های عمرانی در حوزه ورزشی، گزارش اجمالی از بازدید امکانات رفاهی و ورزشی این دانشگاه ارائه کرد.

مقدم منش بر حمایت همه جانبه از ورزش جامعه پزشکی کشور برای تشویق دانشجویان به انجام فعالیت‌های ورزشی تاکید کرد و گفت: تلاش ما خدمت رسانی به جامعه بزرگ دانشگاه است و با حمایت از طرح‌های رفاهی و ورزشی می‌توانیم وضعیت مناسب‌تری در محیط‌ها و فضاهای دانشگاهی و خوابگاهی ایجاد کنیم.

بررسی وضعیت سلامت روان دانشجویان بخصوص رزیدنت‌ها، در قالب سفر یک‌روزه

همچنین در قالب این سفر یک‌روزه، طی نشستی که تیم اعزامی حوزه دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با مسؤولان و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه برگزار کردند، دکتر فرهاد طارمیان رئیس اداره مشاوره و سلامت روان وزارت بهداشت گزارشی از وضعیت سلامت روان دانشجویان علوم پزشکی ارومیه به ویژه رزیدنت‌ها و دستیاران ارائه کرد.

وی همچنین بر لزوم احترام متقابل دانشجویان و اساتید، برگزاری کارگاه‌های آموزشی سلامت و روان و  رسیدگی به مشکلات حوزه سلامت روان دانشجویان متاهل تاکید کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.