یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶

در راستای طرح شهید سلیمانی؛

دانشگاه علوم پزشکی جهرم؛ رتبه چهارم کشوری در " تعداد تست سریع انجام شده در تیم‌های مراقبت در منزل"

تست کرونا

دانشگاه علوم پزشکی جهرم، رتبه چهارم کشوری را در " تعداد تست سریع انجام شده در تیم‌های مراقبت در منزل به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت " به دست آورد.

به گزارش مفدا-جهرم؛ دکتر سید مجید ارجمند معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم  گفت: با فعالیت شبانه روزی تیم های رهگیری و مراقبت در منزل " طرح شهید سلیمانی" دانشگاه علوم پزشکی جهرم، توانست رتبه چهارم کشوری را در انجام نمونه گیری تست سریع تشخیص کرونا به دست آورد. در آمار گیری انجام شده شهر های اردبیل، سیرجان و زابل به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

به گفته وی آموزش، اطلاع رسانی، اعتماد و همکاری خوب مردم با تیم‌های مراقبت در منزل، نقش بسزایی در افزایش روند نمونه گیری تشخیص سریع کرونا و بیماریابی افراد در شهرستان داشته است.

وی با اشاره به غربالگری افراد در معرض تماس نزدیک با فرد مبتلا به کرونا توسط تیم های رهگیر و مراقبت در منزل گفت: از تاریخ ۲ تا ۷ اسفند ماه ۹۹، دوهزارونهصدوشصت وپنج نفر تحت غربالگری قرار گرفتند. از این تعدادهفتصدو شصت و چهار مورد  به مراکز منتخب نمونه گیری ارجاع داده شدند.

وی افزود: در این تاریخ، هشتصدونود ویک تعداد مراقبت در منزل، توسط تیم های رهگیری و مراقبتی انجام شده است و هشتصدو بیست وچهار تست سریع کرونا گرفته شده  که ۱۲ مورد از آنها مثبت بوده است.

ارجمند عنوان کرد: در انجام نمونه گیری‌های تشخیص سریع کرونا نیروهای بسیج ۴۳ درصد، بخش سلامت  و سفیران سلامت داوطلب ۲۳ درصد و رابطین سلامت محله بصورت داوطلب ۱۱ درصد مشارکت داشته‌اند.

وی با اشاره به گند زدایی ۴۶۵ مکان عمومی توسط تیم نظارتی در هفته گذشته گفت: همچنین ضد عفونی ۷۵ منزل توسط این تیم صورت پذیرفت.

معاون بهداشتی دانشگاه با بیان اینکه بسیج ۶۷۵ بازدید مشترک از اصناف داشته است گفت: ۱۸۲ بازدید مشترک توسط نیروهای هلال احمر و ۶۵۴ بازدید نیز توسط کارشناسان بهداشت محیط انجام شد. در این بازدیدها ۶۵ اخطاریه تعطیلی صنوف متخلف صادر و ۸ مورد از آنها پلمب گردید.

وی اضافه کرد: توسط تیم حمایتی، ۶۰ بسته معیشتی در بین  خانوارهای آسیب پذیر توزیع شد و تعداد خدمات حمایتی ارائه شده ۵۸ مورد بوده است. دانشگاه علوم پزشکی جهرم؛ رتبه چهارم کشوری در " تعداد تست سریع  انجام شده در تیم های مراقبت در منزل به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت " را به دست آورد./انتهای پیام

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.