یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰

مراکز آموزشی و درمانی پیمانیه و استاد مطهری جهرم در اعتبار بخشی ملی بیمارستان ها؛ گواهینامه رتبه یک را کسب کردند

اعتبار بخشی

در اعتبار بخشی ملی بیمارستان ها، مراکز آموزشی و درمانی پیمانیه و استاد مطهری جهرم برای سومین دوره متوالی موفق به اخذ گواهینامه رتبه یک اعتبار بخشی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور شدند.

به گزارش مفدا-جهرم؛ دکتر قهرمان بمانا معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: اعتبار بخشی ملی بیمارستان‌ها یکی از معتبرترین مدل‌های ارزیابی سیستماتیک است که مراکز ارائه خدمات سلامت را مبتنی بر کیفیت خدمات، ایمنی بیماران و کارکنان مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

وی گفت: در بهمن ماه سال جاری توسط ارزیابان ارشد وزارت بهداشت دو مرکز آموزشی و درمانی پیمانیه و استاد مطهری بر اساس محورهای اصلی، مانند بهبود مستمر کیفیت خدمات درمانی، احترام به حقوق گیرنده خدمت و رعایت منشور حقوق بیمار، ارتقای رضایتمندی بیماران، استقرار فرهنگ ایمنی بیمار که بر اساس استانداردهای اعتبار بخشی ملی بیمارستان‌ها است مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی در ادامه بیان کرد: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته، هر دو بیمارستان بر اساس محورهای ذکر شده موفق شدند برای سومین دوره متوالی گواهینامه رتبه یک اعتبار بخشی را بدست آورند.

معاون درمان دانشگاه خاطرنشان کرد: طبق ارزیابی‌های انجام شده بیمارستان پیمانیه جهرم به عنوان مرکز اصلی بستری بیماران کرونایی، موفق به  اجرای استانداردهای اعتباربخشی در راستای ایمنی بیمار شده است.

در ادامه دکتر بمانا گفت: مرکز آموزشی درمانی استاد مطهری جهرم نیز افتخار کسب لوح بیمارستان دوست دار مادر و کودک را دارد، که در جهت حفظ و ارتقا کیفیت خدمات  ایمن به مادر و نوزاد در بلوک زایمانی تلاش می‌کند. همچنین این بیمارستان در مقایسه با دوره قبل ارزیابی اعتبار بخشی و تحقق استاندارهای اعتبار بخشی سه درصد رشد داشته است.

گفتنی است استقرار نظام کارامد رسیدگی به شکایات، اجرای استانداردهای مدیریت خطر، بهبود مستمر فرآیند آموزش به بیمار و خانواده، افزایش ظرفیت عملکردی بیمارستان در جهت بازسازی و بهسازی فضاهای فیزیکی بخش های بالینی و  غیره از دیگر محورهای ارزیابی اعتبار بخشی بیمارستان‌ها است.

خبرنگار"مهسا مستعان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.