شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان خبر داد ؛

رد پای کرونای انگلیسی در شهر کرمان

کرمان

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان از 10 نفری که مطابق رهگیری‌های انجام شده مشکوک به ویروس جهش یافته انگلیسی بودند، روز گذشته آزمایش آنها انجام شد که متاسفانه 5 نفرشان مبتلا به کرونای انگلیسی شده بودند.

دکتر "حمیدرضا رشیدی نژاد"  رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تاکید برآنکه مریض‌هایی که از اکنون بستری می‌شوند احتمال ابتلای آنها به ویروس انگلیسی بیشتر است، افزود: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان از 10 نفری که مطابق رهگیری‌های انجام شده مشکوک به ویروس جهش یافته انگلیسی بودند، روز گذشته آزمایش آنها انجام شد که متاسفانه 5 نفرشان دچار کرونای انگلیسی شده بودند.

وی گفت : باید مدنظر داشت که در ویروس جهش یافته انگلیسی مرگ و میر و بستری‌ها 1.5 برابر از ویروس قبل افزایش پیدا می‌کند و اکنون متاسفانه بیماران سرپایی افزایش پیدا کرد و ما به دنبال محدودکردن ویروس در همان جای که شعله‌ور شده هستیم.

وی با ابراز تاسف از اینکه مسئولین به خوبی رعایت نمی‌کنند، تصریح کرد: اکنون ویروس در گردش ما، کرونای جهش یافته انگلیسی است و اگر طغیانی شود همه را درگیر می‌کند.

رشیدی نژاد با بیان این مطلب که در سه هفته گذشته ناظر ما از وزارتخانه آمده‌اند و گزارشات استان را مستقیم به وزیر داده می‌شود، اظهار کرد: پیداکردن خوشه‌ها کار بسیار سختی است لذا باید آگاهی و اطلاع‌رسانی خیلی جدی بیشتر شود و مراقبت از افراد که مبتلا شده‌اند داشته باشیم تا از خانه‌های خودشان بیرون نیایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.