جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در آیین تجلیل از جهادگران بسیجی دانشگاه مطرح کرد:

وفاق، همدلی و احساس مسئولیت اجتماعی در دوره کرونا بی نظیر است

تقدیر بسیج تبریز سری اول

دکتر محمدحسین صومی با اشاره به اینکه چنین وفاق و همدلی بی نظیری میان مردم در زمان پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی هم وجود داشت، اظهار کرد: سرمایه اجتماعی بزرگی ایجاد شده است و لازم است از این سرمایه اجتماعی به صورتی مطلوب پاسداری کنیم. 

به گزارش مفدا تبریز، آیین تجلیل از جهادگران بسیجی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور دکتر محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه، و سردار «اصغر عباسقلی‌زاده»، جانشین فرمانده سپاه عاشورا و مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی، در تالار شهید شایان مهر دانشکده پزشکی در روز چهارشنبه، ۶ اسفند ماه جاری، با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی برگزار شد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این مراسم با تبریک میلاد امام علی (ع) و روز پدر و تقدیر از فعالیت های جهادی بسیجیان دانشگاه، اظهار کرد: در دوران شیوع کرونا، وفاق، همدلی و احساس مسئولیت اجتماعی در میان اقشار مختلف جامعه به شکل بسیار قابل توجهی ایجاد شده است. 

دکتر محمدحسین صومی با اشاره به اینکه چنین وفاق و همدلی بی نظیری میان مردم در زمان پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی هم وجود داشت، ادامه داد: سرمایه اجتماعی بزرگی ایجاد شده است و لازم است از این سرمایه اجتماعی به صورتی مطلوب پاسداری کنیم. 

وی با اشاره به اینکه همدلی، احساس مسئولیت و سرمایه اجتماعی در بزنگاه ها، یاری گر و چهره ساز است، افزود: روحانیت نیز در دوره کرونا بسیار نقش آفرینی کردند و با فعالیت هایی نظیر راه اندازی قرارگاه جهادگران سلامت آذربایجان شرقی، سرمایه اجتماعی این قشر را بیش از پیش افزایش دادند. 

رئیس دانشگاه در بخش دیگری از سخنانش به مشاهده کرونای انگلیسی در شش نقطه استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و گفت: لازم است کمربندها را محکم ببندیم و در مواجهه با این نوع از کرونا هوشیار باشیم و دچار غفلت و عادی انگاری نشویم. 

دکتر  صومی در بخش پایانی سخنانش به تزریق واکسن کرونا به تعداد ۱۷۰ مورد در روزهای قبل اشاره کرد و ادامه داد: امیدوارم در روزهای آینده، ابتدا کادر درمان و سپس افراد بالای ۶۵ سال، واکسن کرونا را دریافت کنند و چنانچه بتوانیم ۴۰ تا ۵۰ درصد جامعه را واکسینه کنیم در این صورت بیماری کرونا کنترل می گردد.

 مدیر زندان مرکزی تبریز نیز در این مراسم از اردوی جهادی پزشکی و دندان پزشکی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این زندان، با عنوان اردویی باشکوه یاد کرد و گفت: شایسته است از زحمات رئیس دانشگاه، رئیس دانشکده دندان پزشکی و همه دانجشویان بیسجی دانشگاه علوم پزشکی تبریز به سبب برگزاری این اردوی جهادی قدردانی کنم. 

حمید عباس زاده با اشاره به اینکه در ۱۱ رشته به صورت تخصصی و فوق تخصصی خدمات درمانی در بهداری زندان مرکزی تبریز برای زندانیان ارائه می گردد، ادامه داد: از ابتدای شیوع بیماری منحوس کرونا، به سبب این بیماری، فوتی در این زندان نداشته ایم.

 وی در بخش پایانی سخنانش از برگزاری طرحی برای ارائه خدمات دندان پزشکی در سال آینده به همت دانشکده دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای زندانیان زیر ۱۸ سال در کانون اصلاح و تربیت آذربایجان‌شرقی خبر داد. 

در ابتدای این مراسم، دکتر مهدی صادقی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، به ارائه گزارشی از برگزاری اردوی جهادی پزشکی و دندان پزشکی در زندان مرکزی تبریز پرداخت. 

وی با اشاره به اینکه  اردوی جهادی پزشکی و دندان پزشکی در زندان مرکزی تبریز  به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  با هدف رفع نیازهای درمانی زندانیان در دو مرحله برگزار شد، اظهار کرد: مرحله نخست این اردو در روز جمعه، ۱۷ بهمن ماه سال جاری برگزار شد و در این مرحله، غربالگری کلی زندانیان از نظر ابتلا به بیماری های شایع عفونی، کووید-۱۹ و بیماری های حوزه دهان و دندان به ارزشی ۷۵۰میلیون ریال انجام گرفت. 

دکتر صادقی با بیان اینکه مرحله دوم این اردوی جهادی از چهارشنبه، ۲۲ بهمن ماه سال جاری آغاز شد و تا روز جمعه، ۲۴ ماه ادامه داشت، افزود: اقدامات درمانی، تشخیصی و مشاوره ای برای زندانیان زندان مرکزی تبریز با بیش از ۱۵۰۰ ویزیت شامل پزشکان عمومی  از نظر بیماری های داخلی (دیابت، هایپرلیپیدمی و فشار خون)، پزشکان متخصص شامل چشم پزشکی، فوق تخصصی بیماری های ریه و ICU، بیماری هایی عفونی و بررسی نشانه ها و علائم بیماری کووید-۱۹ انجام گرفت. 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه با اشاره به اینکه در مرحله دوم این اردوی جهادی همچنین بیش از ۷۵۰ مورد عملیات دندان شامل اکسترنت دندان به ارزش دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال به صورت رایگان و در اقدامی خداپسندانه برای زندانیان زندان مرکزی تبریز صورت گرفت، گفت: در  اردوی جهادی پزشکی و دندان پزشکی در زندان مرکزی تبریز، بیش از ۵۰دانشجوی جهادگر دانشگاه علوم پزشکی تبریز، شش عضو هیات علمی گروه بالینی، سه پزشک عمومی، شش دندان پزشک عمومی، سه رزدینت جراحی فک، دهان و صورت، دو پرستار و یک چشم پزشک متخصص حضور داشتند و به ارائه خدمات پرداختند. 

در آیین تجلیل از جهادگران بسیجی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، حجت الاسلام مصطفی نجفقلیزاده سرایی، فرمانده قرارگاه جهادگران سلامت آذربایجان شرقی، روایاتی از فضائل امیرالمومنین، علی (ع)، و اهمیت جهادکنندگان در راه خدا را ذکر کرد. 

اهدای یادبود و تجلیل از دکتر محمدحسین صومی، رئیس دانشگاه، حجت الاسلام دکتر یوسف خیری، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر مهدی نظری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، عادل اسدپور، مدیر حراست دانشگاه، و سردار «اصغر عباسقلی‌زاده»، جانشین فرمانده سپاه عاشورا و مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس توسط نوید ناصر، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی در دانشگاه های استان، و حمید عباس زاده،  مدیر زندان مرکزی تبریز، از دیگر بخش های این آیین تجلیل بود. 

از دیگر بخش های  آیین تجلیل از جهادگران بسیجی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تقدیر از دکتر مهدی صادقی و دکتر لقمان ابراهیمی به نمایندگی ازجهادگران بسیجی دانشگاه علوم پزشکی تبریز بود که توسط سردار «اصغر عباسقلی‌زاده»، حجت الاسلام و المسلمین محرمی و حجت الاسلام مصطفی نجفقلیزاده سرایی انجام گرفت. 

اجرای گروه سرود عاشقان ولایت مسجد غاطمه الزهرا(س) خیابان ورزش از دیگر بخش های این مراسم بود و هنرمندان نوجوان با اجراهای خود، لحظات شاد و معنوی را در فضای سالن شهید شایان مهر دانشگاه ایجاد کردند. همچنین کلیپی از برگزاری اردوی جهادی پزشکی و دندان پزشکی در زندان مرکزی تبریز برای حاضران پخش گردید.  

بر اساس این گزارش، اجرای این برنامه را حمید راستی، دانشجوی پزشکی دانشگاه، بر عهده داشت و دکتر علی اکبر طاهر اقدم، رئیس دانشکده پزشکی، دکتر عدیله شیرمحمدی، رئیس دانشکده دندان پزشکی، دکتر فریبا میرزایی باویل، رئیس اداره آموزش دانشکده پزشکی، دکتر تهمینه رازی، استاد دانشکده دندان پزشکی، نیز از ابتدای مراسم حضور داشتند. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.