پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۹

شعله ورشدن آتش کرونا در جنوب فارس

کرونا در استان فارس

دویست و هفتاد و یکمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با تمرکز بر بررسی وضعیت کروناویروس در جنوب فارس برگزار شد.

دویست و هفتاد و یکمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، با تمرکز بر بررسی وضعیت کروناویروس در جنوب فارس برگزار شد.

به گزارش مفدا شیراز و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، رییس دانشگاه در این نشست ضمن بررسی آخرین وضعیت کروناویروس در استان، شهرستان های جنوبی فارس را پرخطر اعلام کرد.

دکتر «مهرزاد لطفی» با توجه به ورود موج چهارم کرونا و ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در استان و روند افزایشی موارد ابتلا به کووید۱۹ به صورت چشمگیر در شهرستان های جنوبی فارس، بر مشارکت بیشتر مردم برای رعایت جدی تر پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

او ادامه داد: لازم است مسوولان شهرستان های جنوبی فارس برای پیشگیری از گسترش بیماری کووید۱۹، بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در بین مردم به ویژه اصناف، نظارت ویژه داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه هم اکنون در شرایطی بحرانی کرونا به سر می بریم، گفت: ورود گونه جهش یافته انگلیسی، آغاز موج چهارم بیماری و نزدیک بودن ایام تعطیلات نوروزی، از جمله علت های نگران کننده در این زمینه است که باید بتوان به نحو هوشیارانه ای، صدمات ناشی از آن را به کمترین میزان رساند.

دکتر لطفی آگاهی مردم در این زمینه را دارای نقشی تعیین کننده در مدیریت هر چه بیشتر شرایط کنونی دانست و افزود: در حال حاضر متاسفانه شاهد کاهش برخی حساسیت های عمومی نسبت به این بیماری هستیم و این درحالیست که در وضعیت بحرانی به سر می بریم که اینگونه سهل انگاری ها جایز نیست.

رئیس دانشگاه همچنین با توجه به آغاز فاز دوم واکسیناسیون کرونا در استان از روز شنبه، نهم اسفند در فارس، به بررسی سطح آمادگی مجموعه سلامت برای آغاز این مرحله پرداخت.

او در ادامه ضمن بررسی وضعیت ابتلا در نقاط مختلف استان، چالش های مربوط به هر منطقه را پیگیری کرد.

وضعیت ابتلای کارکنان، روند نمونه گیری در آزمایشگاه های تشخیصی استان، میزان مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته، علت های جان باختن بیماران طی ۲۴ ساعت گذشته و وضعیت بیماران در بخش های عادی و ویژه کرونا در استان، دیگر محورهایی بود که رئیس دانشگاه مورد بررسی قرار داد.

دکتر «اورنگ ایلامی» سرپرست معاونت درمان دانشگاه نیز گزارشی از آخرین وضعیت بیمارستان های استان در زمینه پذیرش بیماران کووید۱۹ ارائه داد.

همچنین دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت دانشگاه، ضمن اعلام آمادگی برای آغاز فاز دوم واکسیناسیون علیه کرونا در استان فارس، اقدامات انجام شده در این زمینه را بیان کرد.

دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه، ضمن طرح پیشنهادات خود در مورد مسایل مطرح شده در این نشست، گزارش اقدامات انجام شده در زمینه تحقق مصوبات نشست های پیشین این ستاد را ارائه دادند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.