پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲

در حاشیه سفر استانی دکتر لاری و هیات همراه به کرمانشاه صورت گرفت؛

تجلیل از برگزیدگان کشوری بیست و پنجمین جشنواره قرآنی هدهد در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

تجلیل از برگزیدگان کشوری جشنواره هدهد در کرمانشاه

در حاشیه سفر استانی دکتر لاری به کرمانشاه و در مراسمی که با حضور رئیس مرکز قرآن و عترت و مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت برگزار شد، از برگزیدگان قرآنی مرحله کشوری بیست و پنجمین جشنواره هدهد در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تجلیل به عمل آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، آیین تجلیل از برگزیدگان قرآنی مرحله کشوری بیست و پنجمین جشنواره هدهد در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با حضور دکتر روح اله محمدعلی نژاد، رئیس مرکز قرآن و عترت و دکتر حسن زائری لطف، مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت که در سفر استانی معاون فرهنگی، دانشجویی وزارت بهداشت وی را همراهی می کردند، برگزار شد تا پرونده بیست و پنجمین جشتواره قرآن و عترت در این دانشگاه بسته شود.

پخش کلیپی از آثار و فیلم های کوتاه برگزیدگان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مرحله کشوری آغازگر این آیین تجلیل بود و بهمن الماسی، مدیر فرهنگی و امور فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی، اولین سخنران این برنامه، به ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت های صورت پذیرفته پرداخت و حمایت از طرح ها و برنامه های قرآنی مهم ترین خواسته وی از مسئولین امر بود.

رای حضور در این جشنواره همت خود را بیشتر و روش های انجام برنامه ها را تغییر دهیم تا تسلیم ویروس کرونا نشویم

در ادامه مریم وثوقی، رییس مرکز قرآن و عترت دانشگاه از آنچه که در این مرکز و در راستای موفقیت در این جشنواره صورت پذیرفته بود گفت و خاطر نشان کرد: متاسفانه اپیدمی بیماری کرونا مشکلات زیادی را برای جامعه بشریت به وجود آورده و سبب شد تا بسیاری از فعالیت ها تحت تاثیر این امر قرار بگیرد. ما نیز تصمیم گرفتیم همت خود را بیشتر و روش های انجام برنامه های فرهنگی، هنری را تغییر دهیم تا تسلیم این ویروس نشویم و با رعایت پروتکل ها فعالیت های خود را ادامه دهیم.

وی در ادامه افزود: ما در مرکز قرآن و عترت از روش های مختلفی در برگزاری کلاس ها استفاده و آمادگی برای حضور و موفقیت دانشجویان و پرسنل در این جشنواره را به سمت فعالیت های مجازی سوق دادیم و در این دوره از جشنواره ۱۱۶۶ نفر دانشجو، ۵۷۶۲ نفر از کارکنان و ۲۶۳ نفر از اساتید و  اعضای هیات علمی و در مجموع ۷۱۹۱ نفر در جشنواره بیست و پنجم ثبت نام نمودند.

وثوقی تصریح کرد: بیشتر کلاس ها و دوره های آمادگی ما در فضای مجازی انجام و تعداد محدودی نیز بصورت حضوری برگزار شدند، چندین مرحله مسابقه کتاب خوانی داشتیم، تشکیل گروه های آموزشی در ده رشته و در  بخش معارف را در دستور کار خود قرار دادیم و برای هر گروه یک مربی آموزشی در نظر گرفتیم و در نهایت نزدیک به ۲۰ گروه در فضای مجازی تشکیل شد.

رییس مرکز قرآن و عترت دانشگاه در پایان اظهار داشت: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در جشنواره قرآنی هدهد و از سه سال گذشته تاکنون رشد چشمگیری داشته و توانستیم در جشنواره بیست و چهارم رتبه ۴ و در سال جاری با کسب ۳۱ امتیاز رتبه دوم کشوری را کسب نماییم. 

اگر بناست جشنواره قرآنی در سطح وزارت بهداشت به اهداف خود نائل شود، این امر شدنی نیست مگر اینکه آن را در دل دانشگاه ها پیگیری نماییم

دکتر روح اله محمدعلی نژاد، رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سخنران بعدی این برنامه بود که ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع نخبگان قرآنی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار داشت: بدون شک انجام فعالیت های قرآنی و تلاش برای قرار گرفتن در این مسیر جز برآمده از توفیق الهی نبوده و اگر هر یک از افراد به هر نحوی و در هر جایگاهی قرار بگیرند، نگاهی است که از سوی قرآن و اهل بیت به ما معطوف شده است.

وی در ادامه به بیان ارزش‌های این کتاب آسمانی پرداخت و خاطر نشان کرد: این کتاب یک هدیه است و جشنواره تنها بهانه ایست برای این که عطر و بوی قرآن بگیریم و این ها راه هایی هستند که سبب می شود تا ما را به اخلاق قرآنی برساند. اگر بناست جشنواره قرآنی در سطح وزارت بهداشت موفق باشد و بتواند به اهداف خود نائل شود، این امر شدنی نیست مگر اینکه آن را در دل دانشگاه ها پیگیری نماییم، چرا که هدف و اساس شکل گیری جشنواره در دانشگاه بوده و تقاضای ما نیز اهتمام به جذب حداکثری دانشجویان در این حوزه می باشد.

علی نژاد ادامه داد: یکی از مهمترین رسالت های ما پرداختن به حوزه مطالعات بین رشته ای و نشریات قرآنی می باشد و این امر جز در مجموعه دانشگاهی محقق نخواهد شد، لذا گفتمان سازی مطالعات بین رشته ای را رقم بزنید و متکفل امر سلامت معنوی در حوزه دانشجویی و موضوعات مذهبی و قرآنی باشید.

به منظور ترویج فرهنگ سلامت بایستی فعالیت ها از سطح دانشگاهی به حوزه ملی ارتقا یابد

دکتر حسن زائری لطف، مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت نیز در این آیین ضمن تبریک به برگزیدگان و کسب مقام دوم توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در این دوره از جشنواره قرآنی هدهد، خاطر نشان کرد: امیدواریم این موفقیت ها در دانشگاه ها به ویژه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامه دار باشد، خوشبختانه فعالیت های این دانشگاه همیشه زبانزد بوده و توانسته نتایج درخشانی را در حیطه های مختلف کسب نماید و بدون شک این اتفاق برگرفته از عملکرد خوب مدیران بوده و توانسته در تحقق این نتایج مطلوب نقش موثری داشته باشد.

وی ادامه داد: به منظور ترویج فرهنگ سلامت بایستی فعالیت ها از سطح دانشگاهی به حوزه ملی ارتقا یابد، به عبارتی استعدادهای موجود در کسب مقام باید از سطح کشور فراتر و بتوانند به مسابقات بین المللی راه پیدا کنند تا در آنجا هم حرفی برای گفتن داشته باشیم.

مدیر فرهنگی وزارت بهداشت تصریح کرد: تجهیز نهادهای دانشجویی از نظر مالی، بسترسازی در فضاهای فرهنگی و تامین بودجه مناسب در حوزه های هنری و جشنواره های فرهنگی از مهم ترین دغدغه های ما بوده که بایستی به آن بودجه کافی تعلق گیرد و شاخص های رتبه بندی سرمایه گذاری به گونه ای باشد که بتوانیم در این زمینه ها نیز به نتایج قابل قبولی دست یابیم. 

وی ادامه داد: در حال حاضر دغدغه اصلی ما دانشجویان جدیدالورودی هستند که متاسفانه هیچ فعالیت فرهنگی را ندیدند، بدون شک در فضای مجازی ضعف هایی وجود دارد اما کرونا ما را به فضای مجازی آورد و به این ترتیب جلوی هدر رفت خیلی از هزینه ها را گرفت.

اهدای لوح سپاس به برگزیدگان قرآنی بیست و پنجمین جشنواره هدهد

پایان بخش مراسم اختتامیه جشنواره قرآنی هدهد در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، تقدیر از برگزیدگان مرحله کشوری این رویداد بزرگ قرآنی و گرفتن عکس یادگاری با مسئولین بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.