پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹

در گفتگو با رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان مطرح شد:

پنج شنبه‌های روانشناسی گامی مهم درحیطه آموزش کاربردی مهارت‌های روانشناسی فردی است

رنجبری

مجتبی رنجبری: آموزش مهارت­های زندگی درزمره آموزش‌هایی است که هر انسانی باید برای بالابردن عملکرد خودش در دنیای مدرن انجام دهد.

به گزارش مفدا هرمزگان؛ اداره مشاوره و سلامت روان با کمک همتایاران سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان کارهای فصلی و مقطعی زیادی انجام داده است و در این راستا طرح " پنجشنبه‌های روانشناسی" به آموزش مستمر و افزایش دانش درحیطه روانشناختی ورشد فردی با دانشجویان عزیزهم قدم شده است در این ارتباط گفتگویی با رئیس اداره مشاوره و سلامت روان به منظور اطلاع از روند اجرای این طرح صورت گرفته است.

مفدا هرمزگان: آقای رنجبری هدف کلی از طرح پنج شنبه‌های روان شناسی چه چیزی است؟

هدف طرح " پنجشنبه های روانشناسی" ایجاد احساس یاز به آموزش مداوم مهارت‌های زندگی و بالا بردن توانمندی‌های روانشناختی افراد می‌باشد که با این طرح کمک خواهیم کرد شبکه سازی آموزشی دربین دانشجویان دانشگاه شکل بگیرد.

مفدا عرمزگان؛ از مزایای این طرح که دراین روزها درفضای مجازی، برنامه ریزی شده است اشاره بفرمایید؟

به صورت کارکردی وعمگرایانه از فضای اینترنت و اینستاگرام فرصتی خلق گردیده است و بعد آموزشی نرم افزارهای اجتماعی را در بین دانشجویان می توان فرهنگ سازی کرد.

مفدا هرمزگان؛ موضوعات و مباحثی که دراین طرح می‌باشد حول چه محوری است؟

در این طرح سعی شده است که موضوعات  چالش برانگیز و دغدغه‌های دانشجویان مورد بررسی قرار گیرد و هر موضوع با حضور کارشناسان به بحث و گفتگو گذاشته شود.

مفدا هرمزگان: آیا این طرح استمرار خواهد داشت ؟

قابل ذکر است این طرح در سال ۱۴۰۰ با قدرت اجرا می گردد. همتایاران سلامت روان از دانشجویان دغدغه مند به مسائل بهداشت و سلامت روان تشکیل شده است که پیشنهاد دهنده و پیگیری کننده این طرح می باشند که بی شک با همت و پشتکار آنان طرح موفقی خواهد بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.