پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳

هفتم اسفندماه امسال هم زمان با ولادت حضرت علی(ع) «روز مددکاری اجتماعی»؛

مددکاری اجتماعی ترسیم چهره‌ی حقیقی و تجسم رسالت نهایی بهزیستی‌ست

روز مددکاری اجتماعی

مددکاران اجتماعی کسانی هستند که در دل کویر، گل سرخ می‌رویانند و به دیگران عشق و زندگی می‌بخشند و ‏برای قلب‌های پردرد دیگران از کوی عاطفه قاب می‌سازند و در میان دستان پرمهرشان، یک جهان عشق خدمت ‏به انسانیت است.‏

به گزارش مفدا بهشتی ـ دستان پرمهر مددکاران اجتماعی به گونه‌ای عشق را به ودیعه می‌گذارد که هیچ کسی نمی‌تواند این عشق را نه از آنان بگیرد، نه بخرد، نه برباید. اینان هیچ‌گاه حاضر نمی‌شوند فرصت خدمت را، نردبان ترقی خود قرار دهند.آرزوی مددکار اجتماعی این است که هیچ دلی مضطرب، هیچ دیده‌ای گریان، هیچ لبی بی‌لبخند و هیچ دستی بی‌یاور و هیچ سفره‌ای تهی و چراغ هیچ کانون گرم خانواده‌ای خاموش نباشد.

مددکاران اجتماعی کسانی هستند که «قد قامت الصلاه» عشق را در مهراب دفتر کار و زندگی خود، به سوی قبله‌ی چشمان پر عاطفه می‌گویند. آنان مددکاری را نه‌تنها شغل و حرفه‌ی خود، که آن را جهاد، نماز و نیاز خود می‌دانند، آنان شاعران غزل‌های عاطفه هستند و تخلصشان «مددکاری اجتماعی»ست.

تمرکز مددکار اجتماعی بر مشارکت اجتماعی، توانمندسازی، تقویت مسؤولیت اجتماعی و عدالت اجتماعی‌ست، به تفاوت‌ها توجه دارد، و به مقوله‌ی اجتماعی شدن نظام سلامت نگاهی همه‌جانبه می‌اندازد.

انتهای پیام

کد خبرنگار 110216

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.