پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷

غرق در شادی مولود کعبه

امام علی

شادی و سرور امروز عالم هستی از نورولادت امام علی علیه السلام، مولود کعبه است و با این شادی روزهای واپسین سال را به بهار طبیعت می رسانیم.

به گزارش مفدا هرمزگان ؛ سالروز ولادت نخستین در درخشان آسمان امامت و ولایت حضرت امام علی (ع) و روز پدر مبارک باد.

امام علی (ع) امام نخست شیعیان درجوار نبی مکرم اسلام حضرت رسول الله (ص) از یاورانشان بودند و درهمه مراحل  تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام همراهشان بوده‌اند وهرگز لحظه‌ای از این رسالتش دست بر نداشت و چه زیباست که در تقویم جمهوری اسلامی ایران سالروز ولادت امام علی، «روز پدر» نامگذاری شده است

مردم سراسر ایران، سالروز میلاد سراسرنور حضرت امام علی (ع) را که در حقیقت پدر امامت هستند، گرامی می‌دارند.

امام علی(ع) را باید نمونه راستین یک فرد پایبند به موازین اخلاقی و الگوی برجسته‌ جوانمردی برشمرد و این نکته چنان کتمان‌ناپذیر استکه علاوه بر شیعیان، تمامی فرق اسلامی و همچنین بیشتر عرفا و پیروان طریقت‌های عرفانی ایشان را سرسلسله‌ جوانمردان می‌خوانند.

در باب فضیلتهای دیگر امیرالمومنین می توان اشاره کرد: پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله درباره علم امیرالمؤمنین علیه السلام مطالب مهمی ایراد فرمودند، مانند:

«انا مدینة العلم و علیّ بابها»

که من شهر علمم علی ام در است.

از ویژگی های برجسته حضرت علی (ع) اهتمام فراوان ایشان به تربیت فرزندان است. این اهتمام، درتربیت فرزندانی چون امام حسن(ع) امام حسین (ع) و حضرت زینب(ع) به خوبی آشکار است. سخنان آن حضرت درباره شیوه های دینی و درست تربیت فرزند، سند دیگری بر اهتمام آن امام بزرگوار به پرورش اسلامی وانسانی فرزندان است.

معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.