پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۶

آغاز طرح غربالگری سلامت روانی، اجتماعی دانشجویان نوورود در دانشکده علوم پزشکی مراغه

مراغه

حاجیه شیدایی مسئول مرکز مشاوره و سلامت روان دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت: دانشجویان جدید الورود در تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاه های علوم پزشکی باید در اسرع وقت برای شرکت در غربالگری سلامت روان به صفحه «مقیاس خودسنجی وضعیت روان شناختی ویژه دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی» به نشانی https://ccsm.behdasht.gov.ir/login مراجعه و در این طرح شرکت کنند.

به گزارش مفدا مراغه،حاجیه شیدایی"، مسئول اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشکده علوم پزشکی مراغه خبر داد؛ با توجه به اپیدمی بیماری کرونا و لزوم رعایت حداکثری دستورالعمل های بهداشتی مبنی بر عدم حضور دانشجویان، اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اقدام به راه اندازی سامانه آنلاین پایش سلامت روان دانشجویان در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور به صورت همزمان نموده است. 

وی گفت: سلامت روان و شناخت شیوه های ارزیابی و ارتقای آن یکی از موضوعات مهم سلامت همگانی است، این در حالی است که ورود به دانشگاه و زندگی دانشجویی با تغییرات زیادی همراه بوده که نیازمند پایش مستمر سلامت جسمی و روانی دانشجویان و یادگیری مهارت ها و توانایی هایی برای مقابله کارآمد با این تغییرات است.

بر همین اساس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشکده علوم پزشکی مراغه، هر ساله در راستای پیشگیری و ارتقا سلامت روان دانشجویان نوورود اقدام به پایش سلامت روان آنان بر اساس آزمون های روانشناختی وزارت متبوع می نماید. 

بنابراین لازم است دانشجویان نوورود پذیرفته شده در نیمسال اول و دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با مراجعه به آدرس اینترنتی
https://ccsm.behdasht.gov.ir

نسبت به ارزیابی سلامت روان خود اقدام نمایند که این اقدام در جهت پیشگیری از آسیب های روانی، اجتماعی و دریافت خدمات مشاوره ای و رفاهی آنان الزامی می باشد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.