پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۴

با هدف توانمندسازی و ارتقای سطح علمی مدیران و کارشناسان تربیت بدنی دانشگاه‌ها

دوره‌های آموزش مجازی تخصصی، ویژه مدیران و کارشناسان تربیت‌بدنی دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می‌شود

1

نخستین دوره از سری دوره‌های آموزش مجازی- تخصصی ویژه مدیران و کارشناسان تربیت بدنی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی با موضوع « مدیریت رویدادها و مسابقات ورزشی» طی روزهای ۱۱ تا ۱۶ اسفند ماه برگزار می‌شود.

به گزارش مفدا، نخستین دوره از سری دوره‌های آموزش مجازی- تخصصی ویژه مدیران و کارشناسان تربیت بدنی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی با موضوع « مدیریت رویدادها و مسابقات ورزشی» طی روزهای ۱۱ تا ۱۶ اسفند ماه برگزار می‌شود.

این دوره‌های آموزش توسط تربیت بدنی اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت طراحی و  با همکاری و مشارکت اداره کل منابع انسانی، فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی و معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران در قالب فضای مجازی برگزار خواهد شد که شامل چهار  دوره آموزشی است.

دکتر مرجان صفاری عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس، دکتر محمد رضا دهخدا عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی و همچنین دکتر غلامرضا شعبانی بهار عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی مدرسین دوره نخست این سلسله وبینارهای آموزشی هستند.

همچنین دوره دوم و سوم این سلسله وبینار آموزشی با موضوع‌های « مفاهیم اصلی مدیریت در سازمان‌های ورزشی یک و دو » و نیز دوره چهارم با موضوع « مدیریت اماکن و تاسیسات ورزشی»  برگزار خواهد شد .

ثبت نام برای حضور در این دوره آموزشی از طریق نمایندگان آموزشی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های سراسر کشور صورت می‌گیرد و این ثبت نام طی روزهای ۹ و ۱۰ اسفند ماه انجام می‌شود و شرکت در دوره از طریق سایت karmand.behdasht.gov.ir صورت خواهد گرفت.

مهدی مقدم منش رئیس اداره تربیت بدنی دانشجویان وزارت بهداشت در گفت وگو با مفدا اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کووید۱۹ و کاهش حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها، همه فعالیت‌های ورزشی دانشجویان به شکل غیر حضوری برگزار می‌شود و این فرصت مناسبی است تا در راستای توانمندسازی و ارتقای  سطح علمی مدیران و کارشناسان تربیت‌بدنی شاغل در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور و با هدف بهره‌وری بیشتر آنها در فرآیند مدیریتی و اجرایی در زمان پسا کرونا نسبت به  برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی کاربردی ویژه این عزیزان اقدام شود.

وی خاطرنشان کرد: از این رو با توجه به اهداف پیشگفت و حمایت‌های دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت و نیز مهندس رحمان خدابنده‌لو مدیرکل دانشجویی این وزارتخانه، تربیت بدنی اداره‌کل دانشجویی با همکاری فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران و اداره‌کل منابع انسانی وزارت متبوع، چهار دوره آموزشی تخصصی- ورزشی غیرحضوری ویژه مدیران و کارشناسان تربیت‌بدنی دانشگاه‌ها طراحی کرد که تدوین و تدریس این دوره‌ها با همکاری ۱۲ تن از اساتید برجسته و بنام هیأت علمی تربیت‌بدنی و علوم ورزشی کشور انجام شده است.

 این مقام مسؤول یادآور شد:  مدیران تربیت‌بدنی دانشگاه‌های علوم پزشکی باید جهت ثبت نام اسامی کارشناسان تربیت‌بدنی اعم از (رسمی، پیمانی و قراردادی) را در تاریخ ۹ و ۱۰ اسفند به نماینده آموزشی دانشگاه/ دانشکده خود ارائه کنند.
گفتنی است، این دوره‌های آموزشی با هماهنگی و مجوز اداره آموزش اداره‌کل منابع انسانی وزارت متبوع جزو میزان ساعات آموزشی کارکنان محاسبه می‌شود.انتهای پیام

کدخبرنگار:۱۰۱۲۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.